Niepełnosprawni rozwijają skrzydła

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 00:00
Fundacja "Podaj Dalej" z Konina stworzyła inicjatywę "Rozwiń Skrzydła", skierowaną do dorosłych osób z niepełnosprawnością ruchową z terenu całej Polski, które chcą spróbować swoich sił w sportach lotniczych.
Audio
  • Wystarczy wzbić się w powietrze, aby zmienić swoje życie (Czas niezwykły/Trójka)
Inicjatywa Rozwiń Skrzydła
Inicjatywa Rozwiń SkrzydłaFoto: Fundacja "Podaj Dalej"

Uczestnicy z niepełnosprawnościami ruchowymi uczą się sztuki latania i zdobywają licencję pilota szybowcowego. Nie jest to proste, ponieważ wzbijają się w powietrze na specjalnie skonstruowanym wózku. O akcji "Rozwiń Skrzydła" rozmawialiśmy z Olgą Janaszek-Serafin z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej" w Koninie oraz Pauliną Majdzińską i Sławomirem Pilarskim – uczestnikami projektu.

– To jest trochę taki projekt marzeń, o którym myśleliśmy już od bardzo dawna. To projekt, który pozwala osobom z niepełnosprawnością ruchową, wzbić się wysoko na paralotni lub szybowcu. To niezwykły projekt. Wydaje nam się, że osoby z niepełnosprawnością potrzebują pomocy w codziennych czynnościach. Tymczasem, gdy mówimy o osobach niepełnosprawnych latających na paralotni, to niektórzy po prostu nie wierzą – wyjaśnia Olga Janaszek-Serafin z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej". Dlaczego Paulina i Sławomir zdecydowali się wziąć udział w projekcie i jak loty zmieniły ich życie?

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" mówiliśmy o akcjach pomocy ubogim dzieciom organizowanych przez księży marianów. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

*** 

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Olga Janaszek-Serafin (Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej" w Koninie) Paulina Majdzińska i Sławomir Pilarski  (uczestnicy projektu)
Data emisji: 1.07.2019 
Godzina emisji: 23.08

kw

Czytaj także

Sport bez ograniczeń, czyli "EXTRAsprawni"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 00:00
W ramach projektu Avalon Extreme powstała wystawa "EXTRAsprawni", pokazująca osoby z niepełnosprawnościami uprawiające sporty ekstremalne. Wystawa została zaprezentowana w Warszawie, a następnie ruszyła w Polskę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ułatwienia dla niepełnosprawnych studentów. Na co mogą liczyć?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 11:00
– Innowacją, z której jestem najbardziej zadowolony, jest brak jakichkolwiek progów i stopni. Wszystkie kondygnacje są połączone kilkoma windami. Na każdym piętrze są toalety, drzwi mają dodatkowe siłowniki, które je otwierają – opowiada Sławomir Rzepecki, wiceszef Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warszawskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca za granicą bez obaw

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 00:00
Co powinno wzbudzić nasz niepokój jeśli planujemy wakacyjny wyjazd do pracy za granicą?
rozwiń zwiń