X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niepełnosprawni rozwijają skrzydła

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 00:00
Fundacja "Podaj Dalej" z Konina stworzyła inicjatywę "Rozwiń Skrzydła", skierowaną do dorosłych osób z niepełnosprawnością ruchową z terenu całej Polski, które chcą spróbować swoich sił w sportach lotniczych.
Audio
  • Wystarczy wzbić się w powietrze, aby zmienić swoje życie (Czas niezwykły/Trójka)
Inicjatywa Rozwiń Skrzydła
Inicjatywa Rozwiń SkrzydłaFoto: Fundacja "Podaj Dalej"

Uczestnicy z niepełnosprawnościami ruchowymi uczą się sztuki latania i zdobywają licencję pilota szybowcowego. Nie jest to proste, ponieważ wzbijają się w powietrze na specjalnie skonstruowanym wózku. O akcji "Rozwiń Skrzydła" rozmawialiśmy z Olgą Janaszek-Serafin z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej" w Koninie oraz Pauliną Majdzińską i Sławomirem Pilarskim – uczestnikami projektu.

– To jest trochę taki projekt marzeń, o którym myśleliśmy już od bardzo dawna. To projekt, który pozwala osobom z niepełnosprawnością ruchową, wzbić się wysoko na paralotni lub szybowcu. To niezwykły projekt. Wydaje nam się, że osoby z niepełnosprawnością potrzebują pomocy w codziennych czynnościach. Tymczasem, gdy mówimy o osobach niepełnosprawnych latających na paralotni, to niektórzy po prostu nie wierzą – wyjaśnia Olga Janaszek-Serafin z Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej". Dlaczego Paulina i Sławomir zdecydowali się wziąć udział w projekcie i jak loty zmieniły ich życie?

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" mówiliśmy o akcjach pomocy ubogim dzieciom organizowanych przez księży marianów. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

*** 

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Olga Janaszek-Serafin (Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej" w Koninie) Paulina Majdzińska i Sławomir Pilarski  (uczestnicy projektu)
Data emisji: 1.07.2019 
Godzina emisji: 23.08

kw

Czytaj także

Sport bez ograniczeń, czyli "EXTRAsprawni"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 00:00
W ramach projektu Avalon Extreme powstała wystawa "EXTRAsprawni", pokazująca osoby z niepełnosprawnościami uprawiające sporty ekstremalne. Wystawa została zaprezentowana w Warszawie, a następnie ruszyła w Polskę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ułatwienia dla niepełnosprawnych studentów. Na co mogą liczyć?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 11:00
– Innowacją, z której jestem najbardziej zadowolony, jest brak jakichkolwiek progów i stopni. Wszystkie kondygnacje są połączone kilkoma windami. Na każdym piętrze są toalety, drzwi mają dodatkowe siłowniki, które je otwierają – opowiada Sławomir Rzepecki, wiceszef Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Warszawskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca za granicą bez obaw

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 00:00
Co powinno wzbudzić nasz niepokój jeśli planujemy wakacyjny wyjazd do pracy za granicą?
rozwiń zwiń