X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Startuje kampania "Razem pokonajmy migrenę zawodowo"

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 23:57
Celem zainicjowanej przez organizację Pracodawcy RP kampanii edukacyjnej jest podniesienie wiedzy na temat społecznych, zawodowych i gospodarczych konsekwencji migreny.
Audio
  • Migrena wpływa nie tylko na pracownika, ale także na budżet państwa (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/YAKOBCHUK VIACHESLAV

Migrena dotyka około 3,5 miliona ludzi w Polsce. Wiedza na jej temat jest niewielka, a chorzy spotykają się zazwyczaj z niezrozumieniem i bagatelizowaniem ich sytuacji. Czym różni się migrena od zwykłego bólu głowy?

– Migrena jest bardzo poważną chorobą neurologiczną. Kojarzy się z bólem głowy, który jest nieprzyjemny, ale da się z nim żyć. Często uniemożliwia funkcjonowanie. To jest bardzo silny ból głowy, który nasila się pod wpływem zwykłej aktywności. Oprócz bólu głowy migrenie towarzyszą inne objawy, które nakładając się na siebie, często uniemożliwiają pracę i wykonywanie codziennych czynności. Migrenie z definicji towarzyszy światłowstręt, nadwrażliwość na dźwięki, na zapachy, nudności bądź wymioty. Człowiek z bardzo silnym bólem głowy i innymi wspomnianymi dolegliwościami, nie może pracować, nie może spełniać swoich ról rodzinnych czy społecznych – tłumaczy dr Anna Błażucka, specjalista neurolog, kierownik Instytutu Diagnostyki i Leczenia Bólu w Warszawie.

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" poruszamy temat kampanii "Ostatnie chwile szczęścia" zorganizowanej przez Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio, której celem jest propagowanie wiedzy na temat "szczęśliwego" umierania bez bólu, w komforcie i w obecności bliskich.

Z rozmowy z naszymi goścmi dowiemy sie także, która grupa wiekowa jest szczególnie narażona na migrenę oraz jak możemy zapobiegać tej chorobie.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska 
Goście: dr Anna Błażucka (specjalista neurolog, kierownik Instytutu Diagnostyki i Leczenia Bólu w Warszawie), Arkadiusz Pączka (Pracodawcy RP), Jędrzej Sudnikowicz (koordynator kampanii)
Data emisji: 15.07.2019 
Godzina emisji: 23.12

kr/ml

Czytaj także

Jak wziąć wolne od bólu głowy? Migrena pod lupą

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 23:28
- Nie do końca znamy przyczyny, które wywołują migrenę, bo gdybyśmy wiedzieli, co to jest, to pewnie byśmy mogli skutecznie ją leczyć, choć w tym aspekcie jest już coraz lepiej - mówi lekarz dr Adam Górka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Migrena u dzieci

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 06:10
Choć może mieć nieco inne objawy niż u dorosłych, to zdarza się również u dzieci. Migrena to nie jest zwykły ból głowy. Jak ją zdiagnozować i leczyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak poradzić sobie z migreną?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 17:00
Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że na migrenę cierpi około 11 proc. dorosłej populacji. Migrenowe bóle głowy i pojawiające się z nimi dolegliwości potrafią utrudnić codzienne funkcjonowanie i skutecznie obniżyć nastrój. O tym jak z nimi walczyć mówił w audycji Na Zdrowie dr Adam Górka, specjalizujący się w migrenowych bólach głowy.
rozwiń zwiń