X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fundacja "ForAni" – ratunek dla tych, których doświadczył los

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 23:58
Fundacja pomaga osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych i nagłych zdarzeniach oraz ich rodzinom.
Audio
  • Jak pomóc ofiarom wypadków i ich bliskim? (Czas niezwykły/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Photographee.eu

Pomoc fundacji jest wszechstronna: zarówno psychologiczna, jak i prawna. Osoby poszkodowane mogą liczyć też na wsparcie informacyjne. Fundacja organizuje różne akcje, np. "Komputer od anioła". Prowadzi też specjalną infolinię dla osób poszkodowanych w wypadkach. Środki na działalność pozyskuje między innymi dzięki prowadzeniu sklepu charytatywnego, w którym zatrudnienie znaleźli jej podopieczni. O działalności fundacji rozmawialiśmy z jej założycielką – Iwoną Lis.

– Osoby, które do nas trafiają, doświadczyły czegoś nagłego, czegoś, co spowodowało, że ich życie się zatrzymało. Bardzo często kontaktują się z nami bliscy poszkodowanych, ponieważ sami poszkodowani nie są w stanie, bo na przykład przebywają w szpitalu. Ich bliscy poszukują pomocy, nie wiedzą, jak się odnaleźć. Dlatego idea wsparcia, głównie informacyjnego i organizacyjnego, jest bardzo ważna w tym pierwszym okresie po wypadku – mówiła Iwona Lis.

W audycji również cykl "Na wyciągnięcie ręki", a w nim: Lodołamacze 2019 – konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie. O 14. edycji konkursu opowiedział nam Krzysztof Kosiński, wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska 
Gość: Iwona Lis (założycielka fundacji "ForAni")
Data emisji: 12.08.2019 
Godzina emisji: 23.08

kr/mk

Czytaj także

Dawcy krwi potrzebni przez cały rok

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 23:55
Wakacje są newralgicznym momentem w kalendarzu. To właśnie w okresie letnim pojawia się najwięcej apeli centrów krwiodawstwa o oddawanie krwi, której w bankach niestety brakuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Startuje kampania "Razem pokonajmy migrenę zawodowo"

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 23:57
Celem zainicjowanej przez organizację Pracodawcy RP kampanii edukacyjnej jest podniesienie wiedzy na temat społecznych, zawodowych i gospodarczych konsekwencji migreny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróżnik na jednej nodze

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 00:00
Rafał Gręźlikowski oprócz tego, że jest sportowcem z sukcesami na koncie, pokochał podróże. Do wybranych miejsc, nawet bardzo odległych, dociera na rowerze.
rozwiń zwiń