X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Walka z cukrzycą. Jak istotna jest rola rodziny?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 00:00
Cukrzyca to pierwsza niezakaźna choroba, która została uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku.
Audio
  • Wsparcie w walce z cukrzycą (Czas niezwykły/Trójka)
Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą
Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą Foto: archiwum Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą

W Polsce liczbę chorych na cukrzycę szacuje się na 3 miliony i  liczba ta wciąż rośnie. Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna alarmuje, że Polska jest krajem, w którym niezwykle szybko przybywa osób ze stanem przedcukrzycowym. 

Obecnie bezpośrednio zagrożonych cukrzycą  jest około 5 milionów osób. To daje nam w klasyfikacji światowej już teraz niechlubną czwartą pozycję. Jeśli w najbliższym czasie nic się nie zmieni IDF szacuje, że w 2035 znajdziemy się na pierwszym miejscu.

Cukierkowo Fundacja na rzecz dzieci z cukrzycą Cukierkowo stworzyła pierwszy w Polsce żłobek i przedszkole dla dzieci z cukrzycą typu 1 (fot. archiwum Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą)

W audycji rozmawiamy z Olafem Lubaszenko, aktorem filmowy i teatralnym, reżyserem, producentem i wokalistą, który zmaga się z cukrzycą  typu 2, oraz z Michałem Jelińskim, wioślarz, który jest jedną z 4 osób na świecie, która zdobyła medal olimpijski pomimo cukrzycy. Opowiada on o życiu z cukrzycą typu 1

Cukierkowo fot. archiwum Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą

Gośćmi audycji są też: dr n. med. Agnieszka Niebisz, diabetolog z Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Irena Guszczyńska, członek Zarządu Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą i Ewa Urbańska, prezes Fundacji na rzecz dzieci z cukrzycą Cukierkowo, która stworzyła pierwszy w Polsce żłobek i przedszkole dla dzieci z cukrzycą typu 1.

mojacukrzyca.pl Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki": Czwartkowe Obiady u Diabetyków.

To wyjątkowa akcja edukacyjna dla osób z cukrzycą i ich rodzin, którą od 10 lat w całej Polsce prowadzi Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – Oddział Wojewódzki w Białymstoku. Stowarzyszenie wydaje także bezpłatny Magazyn Cukrzyca a Zdrowie.

Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Olaf Lubaszenko (aktor filmowy i teatralny, reżyser, producent i wokalista), Michał Jeliński (wioślarz, złoty medalista olimpijski z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, czterokrotny mistrz świata), dr n. med. Agnieszka Niebisz (diabetolog z Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego), Irena Guszczyńska (członek Zarządu Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą), Ewa Urbańska (prezes Fundacji na rzecz dzieci z cukrzycą Cukierkowo)
Data emisji: 2.12.2019 
Godzina emisji: 23.07

ek

Czytaj także

Wyzwolić się od tabu śmierci

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 23:59
Według szacunków w Polsce co pół godziny jedno dziecko poniżej 18. roku życia staje się sierotą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Murale dla patriotyzmu

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 00:00
Coraz częściej na ulicach naszych miast pojawiają się murale patriotyczne, upamiętniające ważne dla Polaków wydarzenia historyczne, np. rocznicę Powstania Warszawskiego, murale z Żołnierzami Wyklętymi itp.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka z uzależnieniem od telefonów komórkowych

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 00:00
Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfonu.
rozwiń zwiń