"Prawdziwy sport jest jeden" – EXTRAsprawni 2019

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 00:00
– Nasze przesłanie jest skierowane nie tylko do osób z niepełnosprawnościami. Ma za zadanie pokazywać niepełnosprawnych nie jako szarych, nudnych, potrzebujących pomocy i wyciskających łzy, tylko pełnych energii, profesjonalnych sportowców, którzy bardzo często skutecznie rywalizują ze sprawnymi sportowcami – podkreśla Sebastian Luty, sparaliżowany w 95 proc. kierowca rajdowy i ambasador projektu Avalon Extreme w dyscyplinie Racing.
Audio
  • Zmienić myślenie o niepełnosprawności (Czas niezwykły/Trójka)
Wystawa EXTRAsprawni
Wystawa "EXTRAsprawni"Foto: Avalon Extreme/mat. prasowe

To już druga odsłona kampanii społecznej realizowanej przez Avalon EXTREME. W tym roku odbywa się ona pod hasłem "Prawdziwy sport jest jeden" i ma na celu zmianę postrzegania sportu osób z niepełnosprawnościami. Projekt ma pokazać, że jest on równie spektakularny i emocjonujący co sport osób sprawnych. W ramach tej inicjatywy powstał spot, w którym udział wzięła grupa wyjątkowych sportowców. Bohaterami klipu są ambasadorowie Avalon EXTREME: Sebastian Luty (utytułowany kierowca rajdowy, sparaliżowany w 95 proc.) i Szymon Klimza (pasjonat sportu, m.in. treningu wytrzymałościowego, narciarstwa alpejskiego, sitwake'a, biegów ekstremalnych, kolarstwa), którym wózek nie przeszkadza w realizacji sportowych pasji. Projekt wsparli też goście specjalni, którzy poprzez swój udział chcą wyrazić solidarność i wsparcie dla idei kampanii: Krzysztof Hołowczyc (wybitny kierowca rajdowy) i Akop Szostak (trener personalny, zawodnik MMA, znany vloger). 

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki": makijaż permanentny, czyli o nietypowej pomocy dla osób zmagających się z chorobą nowotworową.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Agnieszka Bołdak (doktor nauk o kulturze fizycznej), Iwona Mazurkiewicz (właścicielka jednego z salonów medycyny estetycznej), Sebastian Luty (kierowca rajdowy, ambasador projektu Avalon Extreme w dyscyplinie Racing), Łukasz Wielgosz (pełnomocnik zarządu Fundacji Avalon)
Data emisji: 30.12.2019 
Godzina emisji: 23.08

Czytaj także

Miasta pełne kwiatów, czyli działania Fundacji Łąka

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 00:00
Fundacja obchodzi 5-lecie swojego istnienia. Od początku namawia do zamiany trawników na łąki kwietne. Organizacja prowadzi różne projekty m.in. "Wieś w mieście to nie obciach", w skład którego wchodzą warsztaty: miejskie łąki kwietne, drzewa owocowe w miastach, miejskie pszczelarstwo oraz ptaki w mieście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działania Agencji Zatrudnienia Fundacji "Aktywizacja"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 00:00
Od 15 lat wspiera pracodawców w zatrudnianiu pracowników z niepełnosprawnościami, a osobom niepełnosprawnym pomaga odnaleźć się na otwartym rynku pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sport bez ograniczeń, czyli "EXTRAsprawni"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 00:00
W ramach projektu Avalon Extreme powstała wystawa "EXTRAsprawni", pokazująca osoby z niepełnosprawnościami uprawiające sporty ekstremalne. Wystawa została zaprezentowana w Warszawie, a następnie ruszyła w Polskę.
rozwiń zwiń