Nie tylko "Rozwiń skrzydła"…

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 23:59
"Rozwiń skrzydła", "Mali odkrywcy", "Osada Janaszkowo" i "Arteterapia" – to wyjątkowe, ogólnopolskie projekty Fundacji im. doktora Piotra Janaszka "Podaj dalej", adresowane do osób z niepełnosprawnościami, ale też do ich opiekunów, najbliższych i specjalistów, którzy je wspierają.
Rozwiń skrzydła z Fundacją Podaj Dalej
"Rozwiń skrzydła" z Fundacją Podaj DalejFoto: Archiwum Fundacji Podaj Dalej

Posłuchaj
51:56 2020_06_15 23_07_43_PR3_Czas_Niezwykly.mp3 Ogólnopolskie projekty Fundacji im. doktora Piotra Janaszka "Podaj dalej" (Czas niezwykły/Trójka)

 

Fundacja mimo pandemii koronawirusa nie zaprzestała realizacji swoich projektów, prowadząc je zdalnie. Nawet zajęcia na pływalni okazało się, że można z sukcesem realizować przez internet. Obecnie, z zachowaniem wymaganych rygorów sanitarnych i dystansu społecznego instytucja rusza z ogólnopolskimi projektami w realnej rzeczywistości. Właśnie trwa nabór uczestników na kolonie "Małych Odkrywców".

W audycji przenosimy się także na lotnisko w Stalowej Woli, gdzie odbywają się szkolenia i loty w ramach unikatowego projektu "Rozwiń skrzydła". To inicjatywa, którą fundacja realizuje od 2015 roku wspólnie z Aeroklubem Stalowowolskim. Prowadzone są tu zajęcia paralotniowe i szybowcowe dla osób z niepełnosprawnościami. Możliwe jest to także dzięki wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz 1 procentowi podatku. Beneficjenci projektów fundacji nie ponoszą żadnych kosztów.

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki": ogólnopolska kampania społeczna #NieTracSzansyNaZycie.

W jej ramach została uruchomiona platforma informacyjno-edukacyjna www.nietracszansynazycie.pl, która stanowi kompendium wiedzy na temat udaru mózgu w dobie pandemii COVID-19. Kampania została zainicjowana przez "Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Nauk Neurologicznych". Projekt popierają także dwie największe w Polsce organizacje pacjentów, działające w obszarze udaru mózgu: Fundacja Udaru Mózgu oraz Stowarzyszenie "Udarowcy – Liczy się Wsparcie!". Inauguracja portalu zbiega się w czasie z oficjalnym wezwaniem World Stroke Organization, wystosowanym w odpowiedzi na gwałtowny spadek liczby osób zgłaszających się z objawami udaru mózgu i hospitalizowanych z powodu tej choroby w czasie pandemii COVID-19.

Na ten temat porozmawiamy z dr. hab. Dariuszem Gąseckim z Oddziału Udarowego Kliniki Neurologii Dorosłych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Adamem Sigerem z Fundacji Udaru Mózgu.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Zuzanna Janaszek-Maciaszek (prezes Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj dalej"), Piotr Małek (uczestnik kursów paralotniowych prowadzonych w ramach projektu "Rozwiń skrzydła"), Karol Włodarczyk (koordynator projektu "Rozwiń skrzydła" i wiceprezes Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj dalej"), Bartosz Mrozek (uczestnik kursów szybowcowych, prowadzonych w ramach projektu "Rozwiń skrzydła"), Jagienka Karczyńska (uczestniczka kolonii Małych Odkrywców, która gra też w koszykówkę na wózkach w drużynie Mustang Young), dr. hab. Dariusz Gąsecki (koordynatorem Oddziału Udarowego Kliniki Neurologii Dorosłych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i jednocześnie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Nauk Neurologicznych), Adam Siger (wiceprezes Fundacji Udaru Mózgu)
Data emisji: 15.06.2020 
Godzina emisji: 23.07

Czytaj także

Niedosłyszący i szansa na niezależność. 25-lecie Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom Niedosłyszącym ECHO

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 23:59
Celem działań Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom Niedosłyszącym ECHO jest zmniejszenie wykluczenia społecznego dzieci, młodzieży i dorosłych osób niedosłyszących oraz zwiększenia ich szans na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Fundacja w tym roku obchodzi swoje 25-lecie. Na czym polega jej działalność?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Farma Dobrej Woli

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 23:59
– Nie chodziło nam o to, żeby stworzyć organizację dotyczącą konkretnego schorzenia, ale żeby nasze dzieci, które funkcjonują na podobnym poziomie, miały możliwość realizowania swoich potrzeb, marzeń, bycia szczęśliwymi. Jeżeli nie da się kogoś wyleczyć, trzeba uczynić go szczęśliwym – mówił w Trójce Jacek Zalewski, ojciec Kuby z niepełnosprawnością intelektualną, kawaler Orderu Uśmiechu oraz założyciel i szef Stowarzyszenia "Dobra Wola". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

SOS Wioski Dziecięce dla rodzin w potrzebie

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 23:59
Nowa kampania Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce ma na celu pomaganie dzieciom objętym programem "SOS Rodzinie", czyli tym, które wychowują się w rodzinach biologicznych, stojących przed ryzykiem rozpadu i wykluczenia społecznego.
rozwiń zwiń