Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i jego akcja letnia

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 23:59
Na początku czerwca dzieci wróciły do środowiskowych ognisk wychowawczych i świetlic TPD. Wszystko to, oczywiście, w zgodzie z wymogami sanitarnymi, jakie wciąż obowiązują. Rozpoczęła się też akcja letnia.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: HansMartinPaul/Pixabay

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci od 101 lat organizuje wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży. Kolonie ale też i półkolonie w miejscu zamieszkania. Prowadzi między innymi domy wczasów dziecięcych i szkolne schroniska młodzieżowe. 

Posłuchaj
49:18 2020_07_13 23_09_14_PR3_Czas_Niezwykly.mp3 Letnie akcje Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (Czas niezwykły/Trójka)

Youtube/TPD Oddział Mazowiecki

W cyklu Na wyciągnięcie ręki: Projekt aPSYstent. Fundacja Vis Maior poszukuje ochotników, którzy zechcą przyjąć do swojego domu 3-miesięcznego szczeniaka, i pomóc w socjalizacji i przygotowaniu go do specjalistycznego szkolenia na psa przewodnika. Rodzina zastępcza jest odpowiedzialna za zapewnienie odpowiedniego środowiska domowego przez około rok. W tym czasie opiekun jest odpowiedzialny za nauczanie podstawowych zasad posłuszeństwa, manier domowych, zabieranie szczeniaka na spotkania, wycieczki po mieście, do pracy, na uczelnię, w miejsca publiczne.

Fundacja Vis Maior szkoli obecnie 11 szczeniąt, w ramach ogólnopolskiego projektu aPSYstent.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Jolanta Szklarska (pedagog, Sekretarz Generalny ZG TPD), Grzegorz Piestrak (Wiceprezes ZG TPD), Sylwester Nowak (Prezes Oddziału TPD Praga Południe Warszawa), Kazimierz Pleśniak (Prezes Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego TPD)
Data emisji: 13.07.2020 
Godzina emisji: 23.09

Czytaj także

Na ratunek królikom

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 05:00
– Króliki nie lubią być brane na ręce, nie lubią być dotykane. Te zwierzęta trzeba oswoić, a to wymaga czasu i pracy ze strony właściciela – zwraca uwagę Natalia Strokowska, lekarz weterynarii. Niestety wielokrotnie skuszeni słodkim wyglądem króliczków, ofiarowujemy je dzieciom w okresie świat wielkanocnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia samotności. Czy na tę chorobę istnieje lekarstwo?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 01:00
Poczucie samotności w czasie walki z koronawirusem i związanej z nią kwarantanny jest szczególnie powszechne i uciążliwe. Czy na tę pandemię – pandemię samotności - istnieje jakieś lekarstwo?
rozwiń zwiń