Widzialni

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 00:00
Fundacja Widzialni od 2009 roku przeciwdziała wykluczeniu cyfrowemu i społecznemu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Lolostock

Jej celem jest umożliwienie wszystkim swobodnego dostępu do zasobów internetowych niezależnie od ich wieku, sprawności, zamożności, sprzętu i oprogramowania.

Przewodzi Grupie ds. dostępności, której celem jest wskazywanie dobrych praktyk, promowanie rozwiązań zwiększających dostęp do zasobów internetowych oraz organizowanie warsztatów i seminariów z zakresu włączenia cyfrowego.


Posłuchaj
51:31 2020_08_03 23_07_22_PR3_Czas_Niezwykly.mp3 Działalność Fundacji Widzialni (Czas niezwykły/Trójka)

 

Fundacja co roku publikuje Raport Dostępności. To jedyne w Polsce badanie postępów administracji w zakresie publikowania dostępnych treści w Internecie.

Fundacja wraz z Szerokim Porozumieniem na Rzecz Umiejętności Cyfrowych zorganizowała 10. edycji ogólnopolskiego konkursu "Strona Internetowa bez Barier" adresowanego do administracji publicznej, organizacji pozarządowych oraz sektora komercyjnego.

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki": Szczecińskie tandemowe spotkania.

Poprzez media społecznościowe osoby niewidome, które chcą jeździć na rowerze (tandemie) znajdują osoby, które mogą im w tym pomóc. Wolontariusze – piloci tandemów i osoby z dysfunkcją wzroku wspólnie wyruszają na wycieczki i rajdy rowerowe. Dla wszystkich jest to okazja do poznania nowych ludzi, ale też i zdobycia wyjątkowych doświadczeń.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Anna Czekalska (pełnomocnik Rektora ds. dostępności cyfrowej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie), Artur Marcinkowski (pomysłodawca, założyciel i przewodniczący Rady Fundacji Widzialni), Sebastian Depta (konsultant ds. Dostępności/Redaktorem serwisu www Polska Akademia Dostępności w Fundacja Widzialni)
Data emisji: 3.08.2020 
Godzina emisji: 23.08

Czytaj także

"Widzalna Ręka" nadal pomaga

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 00:00
"Widzialna Ręka" to fenomen. To grupa na Facebooku, która powstała 11 marca br. na początku pandemii koronawirusa, zrzeszająca ludzi udzielających sobie pomocy.
rozwiń zwiń