Fundacja Dziecięca Fantazja spełnia marzenia chorych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 00:00
Celem działania fundacji jest wnoszenie radości w życie nieuleczalnie chorych dzieci. Do tej pory  z pomocą firm i różnych instytucji a także prywatnych darczyńców, fundacji udało się spełnić ponad 7000 wyjątkowych marzeń. W chwili obecnej na swój magiczny moment oczekuje ponad 1000 dzieci.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pammy Studio/shutterstock.com

Czas pandemii koronawirusa spowodował, że marzenia dzieci się zmieniły. W związku z tym, że większość z nich jest w grupie wysokiego ryzyka związanego z COVID-19 , nie mają kontaktu z rówieśnikami i spędzają zazwyczaj czas samotnie w domu - marzą o fotelach bujanych czy przydomowych mini placach zabaw. Ale są też marzenia bardzo przyziemne jak np. nowe buty czy łóżko.


Posłuchaj
51:55 2020_08_10 23_07_13_PR3_Czas_Niezwykly.mp3 Spełnianie życzeń dzieci w potrzebie (Czas niezwykły/Trójka)

 

W audycji pojawia się także rozmowa z 8-letnią Zosią, której marzeniem było zostanie youtuberką. Stało się to możliwe dzięki sprzętowi podarowanemu przez fundację.

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki": Rodzinny Piknik Historyczny w setną rocznicę Cudu nad Wisłą – Bitwy o Mińsk Mazowiecki.

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Mińskiej organizuje wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Urzędem Miasta Mińsk Mazowiecki Rodzinny Piknik Historyczny,w dniu 16 sierpnia br. w godz. 10.00-21.00 w amfiteatrze Pałacu Dernałowiczów w Mińsku Mazowieckim.

Lokalnym społecznikom zależy na pokazaniu jak ważną rolę w historii odegrała też Ziemia Mińska.

Wydarzenie będzie imprezą plenerową o charakterze kulturalno-historycznym, obfitującą w różne atrakcje, takie jak rodzinny konkurs historyczny z zakresu wiedzy nt. wydarzeń "Cudu nad Wisłą", pokaz mody 20-lecia międzywojennego wraz z konkursem na najlepszy strój z tego okresu oraz pokaz filmu niemego "Cud nad Wisłą" z 1921 roku z oprawą muzyczną zapewnioną przez Międzypokoleniowy Chór Kameralny KANON z Siennicy. Całemu przedsięwzięciu będą towarzyszyć rozrywki rodzinne takie jak: zabawy dla dzieci z animatorami, ścianka fotograficzna (ciekawostka: rekwizyty do gier przygotowali dla LOT ZM osadzeni z zakładu karnego w Siedlcach w ramach ergoterapii), degustacja dań z wojskowej kuchni polowej. Między innymi gminy, lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, domy kultury będą prezentować swój dorobek a także tradycyjne potrawy. Będą występy lokalnych zespołów ludowych - z repertuarem folklorystycznym i patriotycznym. Odbędzie się też Korowód Smaków Ziemi Mińskiej.

Wszystko oczywiście z zachowaniem obowiązujących reżimów sanitarnych.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Patrycja Wróbel (członek Zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja), 
Data emisji: 10.08.2020 
Godzina emisji: 23.08

Czytaj także

SOS Wioski Dziecięce dla rodzin w potrzebie

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 23:59
Nowa kampania Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce ma na celu pomaganie dzieciom objętym programem "SOS Rodzinie", czyli tym, które wychowują się w rodzinach biologicznych, stojących przed ryzykiem rozpadu i wykluczenia społecznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko "Rozwiń skrzydła"…

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 23:59
"Rozwiń skrzydła", "Mali odkrywcy", "Osada Janaszkowo" i "Arteterapia" – to wyjątkowe, ogólnopolskie projekty Fundacji im. doktora Piotra Janaszka "Podaj dalej", adresowane do osób z niepełnosprawnościami, ale też do ich opiekunów, najbliższych i specjalistów, którzy je wspierają.
rozwiń zwiń