W poszukiwaniu światozmieniaczy

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 23:59
W tym wydaniu audycji spotykamy się z Anną Książek, która od 5 lat, w ramach projektu ExChange The World, podróżuje dookoła świata i zbiera historie światozmieniaczy – osób zmieniających świat na lepsze.
Anna Książek
Anna KsiążekFoto: archiwum prywatne

Odwiedziła już 36 krajów, przeprowadziła ponad 300 wywiadów i wzięła udział w ponad 30 projektach wolontariackich.

Jej podróż opiera się na wymianie – umiejętności i wiedza, w zamian za miejsce do spania i jedzenie. Obszar jej zainteresowań dotyczy przede wszystkim działalności społecznej (światozmieniania), edukacji globalnej (z naciskiem na odpowiedzialną konsumpcję), praw człowieka. Współpracowała z takimi organizacjami jak Ashoka, Amnesty International czy ZHP. Jest autorką publikacji "Światozmieniacze. Cel dobro".

W ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego od września będzie prowadzić w różnych miastach w Polsce bezpłatne warsztaty dla wszystkich zainteresowanych. Trwa nabór chętnych.

Posłuchaj
51:45 2020_08_17 23_07_23_PR3_Czas_niezwykly.mp3 ExChange The World poszukuje światozmieniaczy (Czas niezwykły/Trójka)

 

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki": Caritas dzieciom. XII finał akcji Tornister Pełen Uśmiechów.

Pierwsze z ponad 300 laptopów zakupionych przez Caritas Polska trafiły już do różnych rejonów Polski, gdzie będą służyć dzieciom ze świetlic i innych placówek dla najmłodszych prowadzonych przez diecezjalne Caritas.
Komputery dotarły już m.in. do Gniezna, Krakowa, Sandomierza, Gliwic, Opola, Siedlec , Torunia i Szczecina.
Jak co roku także dzięki tej  akcji, dzieci korzystające ze wsparcia Caritas w całej Polsce otrzymają wyprawki szkolne, czyli plecaki bądź tornistry z podstawowym wyposażeniem ucznia, takim jak zeszyty czy przybory piśmiennicze i rysunkowe. Ich zakup był możliwy dzięki ofiarności wspierających akcję darczyńców.

Tegoroczny finał Tornistra Pełnego Uśmiechów został zorganizowany 16 sierpnia w Tryńczy na Podkarpaciu.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Gość: Anna Książek (ExChange The World)
Data emisji: 17.08.2020 
Godzina emisji: 23.07

Czytaj także

Nie tylko "Rozwiń skrzydła"…

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 23:59
"Rozwiń skrzydła", "Mali odkrywcy", "Osada Janaszkowo" i "Arteterapia" – to wyjątkowe, ogólnopolskie projekty Fundacji im. doktora Piotra Janaszka "Podaj dalej", adresowane do osób z niepełnosprawnościami, ale też do ich opiekunów, najbliższych i specjalistów, którzy je wspierają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundacja Dziecięca Fantazja spełnia marzenia chorych dzieci

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 00:00
Celem działania fundacji jest wnoszenie radości w życie nieuleczalnie chorych dzieci. Do tej pory  z pomocą firm i różnych instytucji a także prywatnych darczyńców, fundacji udało się spełnić ponad 7000 wyjątkowych marzeń. W chwili obecnej na swój magiczny moment oczekuje ponad 1000 dzieci.
rozwiń zwiń