Jak działa Fundacja "Sławek"?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 00:00
To wyjątkowa rodzinna fundacja, która od 20 lat z sukcesami pomaga osobom wykluczonym społecznie. W tym także osadzonym w więzieniach i byłym osadzonym.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/hydebrink

Posłuchaj
50:41 2020_08_24 23_08_13_PR3_Czas_niezwykly.mp3 Fundacja "Sławek" i jej projekty (Czas niezwykły/Trójka)

 

Lista projektów i programów fundacji jest imponująca, np:

  • "Rób dobro" – akcja zachęcająca do czynienia dobra; 
  • Program "Kompas" pomagający kompleksowo osobom wykluczonym w powrocie do normalności;
  • Projekt "Goji Land"  ekonomii społecznej, który zdobył uznanie w Programie Społeczny StartUp realizowanym przez Ashoka Polska;
  • "Poczytaj mi", gdzie osadzeni nagrywają bajki dla swoich dzieci czy też "Czytam dotykiem", gdzie osoby skazane na dożywocie robią książeczki dotykowe dla niewidomych dzieci; 
  • Po wybuchu pandemii koronawirusa Fundacja uruchomiła Społeczną Linię Wsparcia. To Bezpłatna infolinia 0 800 440 440, gdzie osoby wykluczone mogą otrzymać pomoc od różnych specjalistów.

W audycji także niezwykle poruszająca rozmowa z zabójcą, który dzięki pomocy fundacji, stał się zupełnie innym człowiekiem. 

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" – Ptasi Patrol Fundacji "Noga w łapę".

Większość ptaków żyjących w mieście ma swoje gniazda w szczelinach i różnych zakamarkach budynków. Trwające obecnie remonty elewacji czy też ocieplanie budynków stwarzają dla nich śmiertelne zagrożenie, ponieważ odbywają się w sezonie lęgowym, kiedy w gniazdach są jajka lub pisklęta. Zdarza się, że ptaki są żywcem zamurowywane w gniazdach. Zarówno ptaki w budynkach, jak i nietoperze, są pod ochroną. Ich sąsiedztwo jest niezwykle przyjazne dla ludzi. Np. jerzyk w ciągu doby potrafi zjeść około 20 tysięcy owadów złapanych w locie. W tym komarów.  Ptasi patrol Fundacji "Noga w łapę" edukuje i interweniuje.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Marek Łagodziński (twórca i honorowy prezes Fundacji "Sławek"), Krzysztof Łagodziński (prezes Fundacji "Sławek")
Data emisji: 24.08.2020 
Godzina emisji: 23.08

Czytaj także

Miasta pełne kwiatów, czyli działania Fundacji Łąka

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 00:00
Fundacja obchodzi 5-lecie swojego istnienia. Od początku namawia do zamiany trawników na łąki kwietne. Organizacja prowadzi różne projekty m.in. "Wieś w mieście to nie obciach", w skład którego wchodzą warsztaty: miejskie łąki kwietne, drzewa owocowe w miastach, miejskie pszczelarstwo oraz ptaki w mieście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działania Agencji Zatrudnienia Fundacji "Aktywizacja"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 00:00
Od 15 lat wspiera pracodawców w zatrudnianiu pracowników z niepełnosprawnościami, a osobom niepełnosprawnym pomaga odnaleźć się na otwartym rynku pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sport bez ograniczeń, czyli "EXTRAsprawni"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 00:00
W ramach projektu Avalon Extreme powstała wystawa "EXTRAsprawni", pokazująca osoby z niepełnosprawnościami uprawiające sporty ekstremalne. Wystawa została zaprezentowana w Warszawie, a następnie ruszyła w Polskę.
rozwiń zwiń