Monika Brodka z muzyczną audycją w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 11:13
Zapraszamy na "Lamenty i odmęty". Tą autorską audycją Monika Brodka zadebiutuje przy Myśliwieckiej 3/5/7 w roli muzycznej dziennikarki.
Monika Brodka w roli dziennikarki muzycznej? Otóż to W Trójce
Monika Brodka w roli dziennikarki muzycznej? Otóż to! W Trójce! Foto: J. Konecki/ PR

– Lubię muzykę i lubię się nią dzielić. Jeżeli jesteście ciekawi, co właśnie płynie w moim odtwarzaczu, zapraszam do radioodbiorników w każdy piątek późnym wieczorem – mówi Monika Brodka, która swoją niespełna godzinną audycję zatytułowała "Lamenty i odmęty". Jak zapowiada, będzie w niej prezentować swoje najnowsze fascynacje muzyczne, a także artystów, którzy są dla niej muzyczną inspiracją.


Czytaj też
Brodka 1200.jpg
Monika Brodka i muzyczne wyzwania

– Monika to dla mnie najbardziej niepokorna artystka w polskiej muzyce popularnej i niepopularnej. Nieprzewidywalna, zawsze o dwa kroki przed słuchaczami. Przeszła imponującą drogę od castingowego programu w telewizji do wskoczenia z gitarą na wzmacniacz w trakcie grania utworu "My Name Is Youth". Jestem równie ciekaw, jak wszyscy, jakiej muzyki słucha i czym urzekła Devendrę Banhardta podczas niedawnego Off Festivalu w Katowicach. Stąd zaproszenie do programu w Trójce. Będę wiernym słuchaczem – mówi Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej Programu 3 Polskiego Radia.

Monika Brodka (ur. 7.02.1987 r.) pochodzi ze wsi Twardorzeczka k/Żywca. Wygrała trzecią edycję telewizyjnego programu muzycznego "Idol" w 2004 roku, po którym wydała debiutancki materiał zatytułowany po prostu "Album". Później ukazały się "Moje piosenki" (2006), przełomowa dla jej kariery i nagrodzona Fryderykiem "Granda" (2010), a wreszcie znakomita "Clashes" (2016). Dwa single z tego albumu – "Horses" i "Santa Muerte" – gościły na "Liście przebojów Programu 3", a pierwszy z nich siedem razy uplasował się – głosami słuchaczy Programu 3 – na pierwszym miejscu notowania.

Pierwszy odcinek "Lamentów i odmętów" Moniki Brodki na antenie Programu 3 w piątek 9 września o godz. 22.05.

Zobacz więcej na temat: Monika Brodka Trójka

Czytaj także

Monika Brodka i muzyczne wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2016 21:01
- Lubię stawiać sobie wyzwania i wchodzić w nowe role, w których jeszcze nie miałam okazji się sprawdzić - mówi Piotrowi Metzowi Monika Brodka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jak w domu". Brodka o OFF Festivalu

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 16:00
- Dawno nie widziałam tak skupionej i bacznie obserwującej, słuchającej publiczności. Jestem w szoku, czułam się jak w domu - mówi Brodka o swoim piątkowym koncercie podczas OFF Festiwalu w Katowicach.
rozwiń zwiń