Ryszard Legutko o kondycji świata

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 22:00
- Świat zmierza w niedobrą stronę. Czasem jest przechył ku dobremu, ale ogólnie nie jest dobrze - mówi profesor Ryszard Legutko, gość audycji "Cogito ergo...".
Audio
  • Ryszard Legutko o kondycji świata (Cogito ergo.../Trójka)
Prof. Ryszard Legutko
Prof. Ryszard LegutkoFoto: Jacek Konecki/PR

- Żyjemy w dziwnych czasach. Z jednej strony wydaje się, że to najlepszy z możliwych światów, ale z drugiej strony mamy smutek egzystencjalny, a współczesny człowiek jest nieszczęśliwy - twierdzi rozmówca Macieja Pawlickiego.

Prof. Ryszard Legutko jest wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się w filozofii politycznej i społecznej, filozofii starożytnej oraz historii filozofii. W latach 80. redagował w Krakowie podziemne czasopismo "Arka". Obecnie publikuje m.in. w "Rzeczpospolitej", "Gazecie Polskiej", "Gazecie Polskiej Codziennie", "wSieci", "Do Rzeczy", "Naszym Dzienniku" i angielskim "Critical Review". Jest również autorem takich książek jak: "Tolerancja. Rzecz o surowym państwie, prawie natury, miłości i sumieniu" (Nagroda Ministra Edukacji Narodowej), "Etyka absolutna i społeczeństwo otwarte" (Nagroda im. Andrzeja Kijowskiego), czy "Triumf człowieka pospolitego".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w trakcie której usłyszeliśmy również "Grande Valse Brilliante" Ewy Dymarczyk w wykonaniu Krzysztofa Napiórkowskiego. 

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Cogito ergo…
Prowadzi: Maciej Pawlicki
Goście: prof. Ryszard Legutko (filozof, historyk, polityk)
Data emisji: 27.11.2016
Godzina emisji:
21.10

mp/mk

Czytaj także

Jan Polkowski: obumieranie kultury to obumieranie człowieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 22:05
- Kultura jest treścią pamięci, a pamięć pozwala nam być ludźmi - mówi bohater pierwszej audycji z cyklu "Cogito ergo..." Jan Polkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzesimir Dębski o trudnej przeszłości i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 15:24
- Pisarzem nie chciałbym być nazywany, bo to dopiero druga książka - mówił w Trójce muzyk i kompozytor, autor książki "Nic nie jest w porządku" Krzesimir Dębski.
rozwiń zwiń