Jan Pietrzak: nieszczęściem kabaretów jest nuda

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 18:40
Tym razem w audycji "Cogito ergo" gościem Macieja Pawlickiego był satyryk, tekściarz i wokalista świętujący wkrótce swoje 80. urodziny.
Audio
  • Jan Pietrzak: nieszczęściem kabaretów jest nuda (Cogito ergo/Trójka)

Jan Pietrzak po ponad 30 latach powrócił do Trójki. Znany satyryk, autor licznych piosenek oraz twórca kabaretów Hybrydy i Pod Egidą opowiedział m.in. o tym, jak na przestrzeni lat zmieniały się polskie kabarety i nasze poczucie humoru, w jaki sposób polityczna rzeczywistość wpływa na pracę satyryków, a wreszcie gdzie i dlaczego w Warszawie powinien stanąć Łuk Triumfalny Bitwy Warszawskiej.

W audycji można było również usłyszeć wybrane utwory Jana Pietrzaka, które autor zaśpiewał w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

***

To już ósme spotkanie w ramach autorskiego, emitowanego raz w miesiącu cyklu Macieja Pawlickiego "Cogito ergo…" - pogłębionych, pełnych refleksji rozmów z postaciami ze świata m.in. kultury i nauki na temat spraw najważniejszych, ale też otaczającej nas codzienności. Do tej pory gośćmi dziennikarza byli: Krzesimir Dębski, Ryszard Legutko, Piotr Liroy-Marzec, Halina Łabonarska, Włodek Pawlik, Jan Polkowski i Krzysztof Zanussi.

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, wydawcą serwisu Ninateka.pl

***

Tytuł audycji: Cogito ergo…
Prowadzi: Maciej Pawlicki
Gość: Jan Pietrzak (muzyk, polityk)
Data emisji: 22.04.2017
Godzina emisji:
15.07

mk


Czytaj także

Jan Pietrzak o kabaretach z okresu PRL

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 17:00
Jedną z cech wyróżniających Polskę na tle innych krajów demokracji ludowej w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, obok silnej opozycji wewnętrznej i niezwykle rozwiniętego niezależnego obiegu wydawniczego, była duża przestrzeń wolności w sferze kultury.
rozwiń zwiń