"60 minut na godzinę" - najpiękniejszy czas życia

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2017 17:00
Tym razem w audycji "Cogito ergo..." gościem Macieja Pawlickiego był satyryk, scenarzysta - Marcin Wolski. 22 lipca obchodził 70. urodziny.
Audio
  • Rozmowa Macieja Pawlickiego z Marcinem Wolskim (Cogito ergo.../Trójka)

- Do pracy [w Trójce] zostałem przyjęty jesienią 1969 roku. To było radio nieprawdopodobnych indywidualności w każdej dziedzinie. Może dlatego, że powstawało całkowicie spontanicznie. To nie był okres castingów. "Castingerem" było życie. Do tego programu, który powstawał nagle i rozrastał się na zasadzie wybuchu supernowej, przyjmowano po prostu ludzi zdolnych i niezwykłych - wspominał Marcin Wolski. - Trójka wówczas powstawała na wariackich papierach - dodał.

Marcin Wolski - satyryk, scenarzysta, menedżer, współautor formuły radiowej Trójki w latach 70. w legendarnej audycji "60 minut na godzinę". Maciej Pawlicki tak oto zapowiadał audycję: - 22 lipca to dzień 70. urodzin Marcina, zatem czas na wspomnienia i porównanie satyry sprzed czterech dekad z satyrą dzisiejszą. Będzie też rozmowa o wyzwaniach współczesności, dzisiejszych szansach Polski i Europy oraz muzyka na żywo - fragmenty musicalu "Agent dołu" autorstwa Zbigniewa Łapińskiego.

Marcin Wolski opowiadał także o samotności, miłości do ojczyzny i planach zawodowych.

Był to 11 odcinek spotkań w ramach autorskiego, emitowanego raz w miesiącu cyklu Macieja Pawlickiego "Cogito ergo…" - pogłębionych rozmów z postaciami ze świata m.in. kultury i nauki na temat spraw najważniejszych, ale też otaczającej nas codzienności. Do tej pory gośćmi dziennikarza byli: Elżbieta Cherezińska, Krzesimir Dębski, Ryszard Legutko, Piotr Liroy-Marzec, Halina Łabonarska, Włodek Pawlik, Jan Pietrzak, Jan Polkowski, Krzysztof Zanussi i Jerzy Grunwald.

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Cogito ergo…
Prowadzi: Maciej Pawlicki
Gość: Marcin Wolski (satyryk, scenarzysta, menadżer)
Data emisji: 22.07.2017
Godzina emisji:
15.07

czaj/ag

 

Czytaj także

Elżbieta Cherezińska i jej twórczość. Za co pokochała średniowiecze?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 18:00
- Gdy muszę powiedzieć coś o sobie, zasłaniam się książkami. Jestem tylko przecinkiem w napisanym przez siebie zdaniu – mówi o sobie Elżbieta Cherezińska, autorka m.in. bestsellerowej serii powieści o dynastii Piastów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Grunwald: muzyka była i jest moim przeznaczeniem

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 16:20
- Gdy miałem 15 lat występowałem w "Klubie dla młodzieży trudnej". Mieliśmy możliwość wykazania się, śpiewania, grania, tworzenia. Występowałem tam do 1968. Potem z Piotrem Janczerskim założyliśmy grupę No To Co - mówił Jerzy Grunwald, wspominając początki swojej drogi muzycznej i niełatwą młodość w domu dziecka.
rozwiń zwiń