Antonina Krzysztoń: śpiewanie to mój pierwotny język

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 18:10
- W mojej rodzinie jest taka opowieść, że podobno już w czasach, gdy byłam w beciku, powtarzałam melodie - mówi Antonina Krzysztoń w audycji "Cogito ergo…".
Audio
  • Antonina Krzysztoń: śpiewanie to mój pierwotny język (Cogito ergo.../Trójka)

Debiutowała w 1981 roku na Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w Gdańsku. W 1983 roku zajęła pierwsze miejsce na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W tamtych latach funkcjonowała poza oficjalnym nurtem, a kasety z jej interpretacjami piosenek Karela Kryla i wierszy polskich poetów ukazywały się w podziemnych wydawnictwach.

Antonina Krzysztoń – niezwykle wrażliwa, obdarzona pięknym głosem pieśniarka mówiła w Trójce o wolności sztuki, wartościach, o tym, co nas dzieli i o tym, co nas łączy. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Było to już czternaste spotkanie w ramach autorskiego cyklu Macieja Pawlickiego "Cogito ergo…" – pogłębionych, pełnych refleksji rozmów z postaciami ze świata m.in. kultury i nauki na temat spraw najważniejszych, ale też otaczającej nas codzienności. Do tej pory gośćmi dziennikarza byli: Krzesimir Dębski, Jerzy Grunwald, Ryszard Legutko, Piotr Liroy-Marzec, Halina Łabonarska, Tomasz Łysiak, Włodek Pawlik, Jan Pietrzak, Jan Polkowski, Marcin Wolski, Krzysztof Zanussi, Arkadiusz Gołębiewski oraz bracia Łukasz i Paweł Golcowie.

Audycja powstaje we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Cogito ergo…
Prowadzi: Maciej Pawlicki
Gość: Antonina Krzysztoń
Data emisji: 25.11.2017
Godzina emisji: 16.06

Czytaj także

Arkadiusz Gołębiewski: zajmowanie się polską historią nie jest proste

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2017 17:00
Gościem audycji "Cogito ergo..." był Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor Festiwalu Filmowego "Niepokorni Niezłomni Wyklęci". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bracia Golcowie i ich górski optymizm

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2017 17:40
– W tym roku obchodzimy 20-lecie działalności. Od początku zakładaliśmy, że nasza muzyka ma być pozytywna, z bananem na ustach – mówią w Trójce bracia Golcowie.
rozwiń zwiń