Katarzyna Matuszewska: gdy przesadzamy stare drzewa, te umierają

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 18:00
– Wielu osobom może się wydawać, że obecnie zewsząd atakuje nas temat dzikiej reprywatyzacji. Ja jednak działam w tej kwestii już od roku 2008, kiedy temat ten był poruszany jedynie marginalnie – mówi bohaterka audycji "Cogito ergo…".
Audio
  • Katarzyna Matuszewska – dziennikarka, która broni pokrzywdzonych (Cogito ergo.../Trójka)
Warszawa, 28.02.2015. Katarzyna Matuszewska, jedna z organizatorek Ogólnopolskiej Manifestacji Osób Poszkodowanych przez Banki, która odbyła się przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie
Warszawa, 28.02.2015. Katarzyna Matuszewska, jedna z organizatorek Ogólnopolskiej Manifestacji Osób Poszkodowanych przez Banki, która odbyła się przed Pałacem Prezydenckim w WarszawieFoto: PAP/Marcin Obara

Katarzyna Matuszewska jest działaczką ruchów lokatorskich Stowarzyszenia Lokatorów im. Jolanty Brzeskiej, dziennikarką cyklu TVP "Eksmisja". Ze szczególnym poświęceniem zajmuje się kwestią krzywdy ludzkiej, która powstała w wyniku dzikiej reprywatyzacji. Przygotowała wiele reportaży poruszających tę tematykę. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Było to już dziewiętnaste spotkanie w ramach autorskiego cyklu Macieja Pawlickiego "Cogito ergo…"  pogłębionych, pełnych refleksji rozmów z postaciami ze świata m.in. kultury i nauki na temat spraw najważniejszych, ale też otaczającej nas codzienności.

Do tej pory gośćmi dziennikarza byli: Krzesimir Dębski, bracia Łukasz i Paweł GolcowieArkadiusz Gołębiewski, Jerzy Grunwald, Antonina KrzysztońRyszard Legutko, Piotr Liroy-Marzec, Halina Łabonarska, Tomasz Łysiak, Włodek Pawlik, Jan Pietrzak, Jan PolkowskiJoanna Siedlecka, Marcin Wolski i Krzysztof Zanussi, prof. Jan Żaryn, Aleksandra Rybińska.

***

Tytuł audycji: Cogito ergo…
Prowadzi: Maciej Pawlicki
Gość: Katarzyna Matuszewska (dziennikarka i aktywistka związana ze środowiskami lewicy społecznej)
Data emisji: 28.04.2018
Godzina emisji: 16.08

ml/mk

Czytaj także

Ofiary reprywatyzacji walczą o swoje

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 19:00
– Ja miałam bardzo ładnie ułożone życie. Dostaliśmy to mieszkanie najpierw jako zastępcze, a potem na stałe. A później pojawiły się roszczenia – mówi jedna z bohaterek reportażu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patryk Jaki: nie można dzielić mieszkańców Warszawy na lepszych i gorszych

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 18:39
– Nie można dzielić mieszkańców Warszawy na lepszych i gorszych – powiedział w radiowej Trójce Patryk Jaki. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta Warszawy był gościem "Pulsu Trójki".
rozwiń zwiń