X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Socjotechnika w świecie sztuki

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 13:35
Socjotechnika - co podkreślała w swojej audycji Monika Małkowska - weszła do sztuk wizualnych, kultury i mediów. Ale czym właściwie jest i czemu służy socjotechnika?
Audio
  • Dyskusja o obecności manipulacji w sztuce i nie tylko (Niewidoczna strona sztuki/ Trójka)
Leni Riefenstahl (w środku) na planie filmowym. Reżyserka stworzyła wiele propagandowych filmów dla III Rzeszy
Leni Riefenstahl (w środku) na planie filmowym. Reżyserka stworzyła wiele propagandowych filmów dla III RzeszyFoto: Bundesarchiv, Bild 146-1988-106-29 / CC-BY-SA 3.0

Monika Małkowska zapytała swoich gości m.in. o to, jak doszło do tego, że media - zamiast informować - zaczęły sięgać po manipulację i w czym ona się przejawia. W audycji mówiliśmy o cudach agitacji i propagandy, m.in. o pewnych… cukierkach. Były też przykłady dzieł artystycznych, które stały się narzędziami manipulacji.

***

Tytuł audycji: Niewidoczna strona sztuki
Prowadząca: Monika Małkowska
Goście: Milada Ślizińska (historyk sztuki, kurator), Andrzej Biernacki (artysta piszący), ks. Andrzej Luter (kwartalnik "WIĘŹ")
Data emisji: 26.09.2016
Godzina emisji: 00.05

ei/mk

Czytaj także

Eryk Lipiński - rewolucjonista kultury

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 12:58
- Dla niego ważna była osobista integralność we wszystkim, co robił. Nie był wesołkiem. Był oczywiście człowiekiem dowcipnym, ale to nie był jajcarz - wspomina ojca, Eryka Lipińskiego, Tomasz Lipiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O edukacji artystycznej najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 10:00
Tym razem w audycji: Kino Dzieci, Mała Warszawska Jesień i szalony, fantastyczny beatboxer, który zaraża dzieci swoją pasją do muzyki i ciekawością poznawania nowych dźwięków i brzmień.
rozwiń zwiń