X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nasze małe zmartwychwstania

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2018 17:00
Czasami zdarza się tak, że tracimy panowanie nad sobą i swoją wolą. Uciekamy w nałogi, żeby nie tylko nie stanąć twarzą w twarz z samym sobą; żeby nie musieć rozliczać tego, co stało się z życiem naszym i naszej rodziny.
Audio
  • Jak artyści interpretowali przypowieść o synu marnotrawnym (Niewidoczna strona sztuki/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Leroy_Skalstad

Bo trudno jest przyznać się przed kimkolwiek – nawet przed samym sobą – że działa się na własną zgubę, a przy okazji krzywdzi bliskich.

Jeszcze trudniej odrzucić, wyzbyć się zgubnych nawyków czy uzależnień. Kiedy to się udaje, odnosi się najważniejsze z możliwych zwycięstwo. I taki ktoś staje się silniejszy, bardziej świadomy, lepszy. Jakby urodził się na nowo.

O powrotach z takich "śmierci za życia" niekiedy mówią ci, którzy tego doświadczyli. Co pomaga wrócić do życia? Gniew na siebie? Obrzydzenie do siebie? Strach przed śmiercią (którą się przyspiesza)? Miłość? Przyjacielska pomoc? Rodzina?

Mówi o tym nowotestamentowa przypowieść o synu marnotrawnym, który roztrwonił należną mu część majątku, stoczył się, następnie skruszony wrócił pod ojcowskie skrzydła i został przyjęty jak "nowonarodzony". Przypowieść została na różne sposoby zinterpretowana i zobrazowana przez artystów – przypominamy te najsłynniejsze i najbardziej przejmujące.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Niewidoczna strona sztuki
Prowadzi: Monika Małkowska
Goście: Izabella Galicka (historyk sztuki), dr Ewa Czaczkowska (publicystka, wykładowczyni Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego), Jacek Gientka (psycholog i psychoterapeuta).
Data emisji: 31.03.2018
Godzina emisji: 16.07

Zobacz więcej na temat: Trójka Monika Małkowska