X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cena ukryta pod farbą

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 17:00
Tym razem o naprawdę niewidocznym elemencie sztuki: o cenie.
Audio
  • Cena za sztukę (Niewidoczna strona sztuki/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain

bieda ubogi bezdomny 1200 free.jpg
Jak artyści interpretowali przypowieść o synu marnotrawnym

Nawet gdy galerie podają jej wysokość obok nazwiska autora i innych konkretów, to nie zawsze można pojąć, dlaczego jest tak wysoka czy tak niska. A w ogóle – jak się ją oblicza? Z czego wyprowadza? Jak kalkuluje?

Kiedyś wszystko było jasne: cenę obrazu czy rzeźby wyznaczały koszty surowców oraz czas pracy, jaki rzemieślnik (jeszcze nie artysta) miał pracy poświęcić. Oczywiście, czas pracy mistrza kosztował więcej, niż mniej obytego w fachu wykonawcy.

A jak w obecnym rozchwianiu estetycznym i ideologicznym sprzedaje się sztukę? W dzisiejszym zamęcie na rynku sztuki można praktycznie wylansować każdego artystę i każdą, nawet najmniej tradycyjną, efemeryczną sztukę. Jednak kolekcjonerzy nabywają bardziej klasyczne dzieła. Jak podbija się ich – dzieł – cenę? Kiedy marszandzi zaczęli odgrywać w tym procesie kluczową rolę? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Niewidoczna strona sztuki
Prowadzi: Monika Małkowska
Goście: Katarzyna Włodarska (ekspert rynku sztuki, prezes Instytutu Warszawskiego), Katarzyna Nowakowska-Sito (historyk sztuki i muzealnik z Muzeum Historii Polskiej), Stefan Szydłowski (historyk sztuki, galerzysta)
Data emisji: 9.06.2018
Godzina emisji: 16.08

kw/mk

Czytaj także

Nieobecna faza życia

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 17:00
Nasza epoka ignoruje ostatnią fazę życia – w sensie estetycznym, intelektualnym, rodzinnym, biologicznym. Nie wolno się starzeć – a jeżeli, to tylko po to, by wykazać się… młodością – jak na swój wiek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niewidoczna strona sztuki 14 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 16:09
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czapka niewidka i inne czary

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 17:00
– Nie chcę być mężczyzną, nie chcę budzić się i czuć, że mam brodę! Chcę być zawsze małym chłopcem i bawić się – zapierał się Piotruś Pan.
rozwiń zwiń