X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy bieganie pomaga w grze w tenisa?

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 17:56
Jak buduje się formę dzięki bieganiu? W jakim stopniu wykorzystuje się bieganie w innych dyscyplinach sportu? Opowiada o tym w audycji "Biegam, bo lubię" były tenisista, obecnie trener, Lech Sidor.
Audio
  • Czy bieganie pomaga w grze w tenisa? (Biegam, bo lubię/Trójka)
Hiszpan Roberto Bautista Agut podczas meczu z Francuzem Gaelem Monfilsem w Linder Tennis Center w Mason, USA
Hiszpan Roberto Bautista Agut podczas meczu z Francuzem Gaelem Monfilsem w Linder Tennis Center w Mason, USAFoto: EPA/TANNEN MAURY

Według Lecha Sidora istnieje definicja dobrego tenisisty: najpierw nogi, potem głowa, a dopiero potem ręka. - Jeśli chodzi o bieganie, jako sport uzupełniający, to my biegamy, żeby zyskać wytrzymałość, dynamikę i szybkość. Są odpowiednie ćwiczenia na każdy ten dział - opowiada.

Pharrell Williams znów wygrywa BiegowąListęPrzebojów!
Dodaje, że tenisiści trenują bieganie dość specyficznie. - Przebiegamy duże dystanse podczas długich meczów, ale są to krótkie sprinty. Takie interwały, które mają między sobą 20 sekund przerwy. Gemy mogą trwać od 2-3 do kilkunastu minut. Jesteśmy narażeni na napięte bieganie. To nie jest bieganie luźne, gdy rytm jest stały - twierdzi.
- Przede wszystkim na korcie ćwiczymy zmiany kierunków, powroty do punktów wyjścia. Zbieramy piłki w odpowiedniej kolejności, w odpowiednich odstępach czasu. Jeśli chodzi o przygotowanie siłowe, to biegamy pod górę na krótkich dystansach. Cała sylwetka musi współpracować, całe ciało jest zaangażowane. Efekty przychodzą bardzo szybko po takim treningu, ale trzeba go umiejętnie dozować - mówi Lech Sidor.

Audycji "Biegam, bo lubię" można słuchać w każdy czwartek o godz. 17.20. Przygotowują ją Paweł Januszewski i Krzysztof Łoniewski.

(mp, ac)

Czytaj także

Jak biegać w taki upał?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 17:46
Trzeba robić to z głową. Zacznijmy od nawadniania. Maratończyk Mariusz Giżyński podpowiada, że trzeba pić małymi porcjami, ale często. - Trzeba pamiętać, że gdy odczuwamy pragnienie, jest za późno. Nawet mała utrata wody powoduje duży spadek wydajności pracy i kondycji fizycznej - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krok po kroku, czyli jak zwiększać przebiegnięty dystans

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 17:49
Każdy z biegaczy, zwłaszcza na początku przygody, stawia sobie za cel, żeby podwajać dystans: zamiast kilometra przebiec dwa, potem zamiast dwóch - cztery itd. Jak robić to z głową? Podpowiada Marek Dudziński - redaktor naczelny miesięcznika "Runner's World".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ultramaratończycy, czyli jak wybiegać marzenia

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 20:00
Andrzej Gondek i Marek Wikiera, Daniel Lewczuk i Marcin Żuk startują w ultramaratonach w niezwykle trudnych warunkach. Na 4 pustyniach, na 4 kontynentach świata. Rokrocznie startuje w nich ok. 400 zawodników z całego świata
rozwiń zwiń