Co biegacz powinien jeść zimą?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 19:55
- Dieta zimowa powinna być pełnowartościowa i musi dostarczyć nam wszystkie składniki odżywcze. To trudne, bo mamy ograniczony dostęp do warzyw i owoców - mówi Aleksandra Sulej, dietetyk.
Audio
  • Co biegacz powinien jeść zimą? (Biegam, bo lubię/Trójka)
Okazuje się, że dbanie o odpowiednie mikroelementy w diecie zimowej wcale nie musi być trudne...
Okazuje się, że dbanie o odpowiednie mikroelementy w diecie zimowej wcale nie musi być trudne...Foto: Glow Images/East News

Gość Trójki radzi w audycji, co biegacze powinni jeść, by jednak organizm nie ucierpiał podczas zimowych miesięcy. Według Aleksandry Sulej możemy sięgać po pewne łatwo dostępne produkty, które są "bombami witaminowymi i naturalnymi probiotykami". Co to takiego? Zachęcamy do wysłuchania całego odcinka "Biegam, bo lubię".

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Gość: Aleksandra Sulej (dietetyk)       
Data emisji: 11.02.2016
Godzina emisji: 17.22

fbi/mk

Czytaj także

Obowiązkowe rozciąganie to mit?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 18:06
Dziś w "Biegam, bo lubię" zadziwimy niejednego biegacza. Okazuje się, że rozciąganie, które przez lata uważano za podstawę treningu biegowego, wcale nie jest takie niezbędne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zimowe bieganie. Czy to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 15:23
W kolejnym odcinku audycji "Biegam, bo lubię" pytamy, czy zima jest dobrym okresem na trening, czy też na chłodne dni lepiej schować biegowe buty do szafy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na co biegacze powinni uważać w mroźne dni?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 18:20
- Trzeba uważać na urazy związane ze śliskim, niestabilnym podłożem - mówi ortopeda dr Robert Śmigielski z Carolina Medical Centre.
rozwiń zwiń