Pobiegną w maratonie, by pomóc innym

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 00:19
- Lubię wyzwania, a tym bardziej jeśli jest to akcja charytatywna i możemy pomóc. Będzie to mój debiut w maratonie, a uwielbiam brać udział w takich inicjatywach, gdy mogę robić, to co lubię i dać coś z siebie innym - mówi o Maratonie w Dębnie aktorka, Karolina Gorczyca.
Audio
  • Pobiegną w maratonie, by pomóc innym (Biegam, bo lubię/Trójka)
Wiele osób do maratonu przygotowuje się przez całą zimę
Wiele osób do maratonu przygotowuje się przez całą zimęFoto: Noeluap via Foter.com / CC BY-NC-ND

Do Maratonu w Dębnie pozostało już niewiele ponad dwa tygodnie. Drugiego kwietnia odbędzie się 44. edycja najstarszego i jednego z najlepszych biegów maratońskich w Polsce. W wydarzenie charytatywnie angażuje się Fundacja Zakonu Maltańskiego, działająca na rzecz osób niepełnosprawnych.

- Wzięcie udziału w maratonie bardzo mnie mobilizuje do tego, by się ruszać, bo z samą mobilizacją różnie bywa. Jeśli nie masz celu, to trudno zabrać się do codziennego biegania czy uprawiania sportu, a tu jest to coś, co trzeba zrobić i czynię to z przyjemnością - opowiada aktorka.

W Maratonie weźmie udział również lekkoatleta, Paweł Januszewski. Kto jeszcze? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzą: Krzysztof ŁoniewskiPaweł Januszewski
Gość: Karolina Gorczyca (aktorka)
Data emisji: 16.03.2017
Godzina emisji: 17.25

sm/fbi

Czytaj także

Jak biegać zimą, to tylko w lesie!

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 18:17
- 26 lutego rusza trzecia edycja akcji "Biegam, bo lubię lasy" na terenie nadleśnictwa Chojnów i uroczyska Zimne Doły. - To miejsce, do którego warto przyjechać o każdej porze roku - mówi Maciej Pawłowski z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trening szybkościowy - urozmaicenie dla biegacza

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 17:20
Warto czasem na chwilę przyspieszyć swoje tempo podczas treningu. Dlaczego? - Trening szybkościowy będzie urozmaiceniem długich i nudnych wybiegań, ale przede wszystkim jest doskonałą bazą do treningu interwałowego - mówi były sprinter Marek Plawgo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Lewandowski i jego rady dla biegaczy

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 18:30
- Bieganie to nie tylko... bieganie. Trzeba pamiętać, by się rozciągać i raz na jakiś czas zrobić trening stabilizacji - mówi Marcin Lewandowski, mistrz Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy, które odbyły się ostatnio w Belgradzie.
rozwiń zwiń