Czym zegarek może zaskoczyć biegacza?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 19:05
Nowoczesne zegarki mogą zabezpieczyć nas przed przetrenowaniem - wskazują choćby, kiedy powinniśmy odpocząć. - Urządzenie się nas uczy. To sprzęt inteligentny, który poznaje organizm biegacza i sposób jego treningu - mówi Jakub Szałamacha z firmy Garmin.
Audio
  • Czym zegarek może zaskoczyć biegacza? (Biegam, bo lubię/Trójka)
Zegarki biegowe zaskakują swoją funkcjonalnością
Zegarki biegowe zaskakują swoją funkcjonalnościąFoto: Blazej Lyjak/Shutterstock.com

Czy zegarki biegowe są w stanie uwzględnić warunki pogodowe w dniu treningu? - Jeśli korzystamy z funkcji "connencted" w zegarku i mamy do tego smartfona, to możemy korzystać z dostępnej w zegarku aplikacji pogodowej - wyjaśnia Jakub Szałamacha.

Zegarek określi miejsce, w jakim się znajduje, pobierze dane ze stacji meteorologicznej i wyświetli informacje o pogodzie na swojej tarczy. Czy zasugeruje odpowiednie dla danej pogody tempo, jakie biegacz powinien dobrać podczas treningu? Na to pytanie odpowiadamy w audycji.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzą: Krzysztof Łoniewski
Gość: Jakub Szałamacha
Data emisji: 8.06.2017
Godzina emisji: 17.23

fbi/gs

Czytaj także

Marcin Lewandowski i jego rady dla biegaczy

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 18:30
- Bieganie to nie tylko... bieganie. Trzeba pamiętać, by się rozciągać i raz na jakiś czas zrobić trening stabilizacji - mówi Marcin Lewandowski, mistrz Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy, które odbyły się ostatnio w Belgradzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pobiegną w maratonie, by pomóc innym

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 00:19
- Lubię wyzwania, a tym bardziej jeśli jest to akcja charytatywna i możemy pomóc. Będzie to mój debiut w maratonie, a uwielbiam brać udział w takich inicjatywach, gdy mogę robić, to co lubię i dać coś z siebie innym - mówi o Maratonie w Dębnie aktorka, Karolina Gorczyca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsze pomysły przychodzą podczas biegania

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 18:00
- Wszystkie moje najlepsze pomysły biznesowe i różne rozwiązania, które zastosowałem w swojej pracy, przyszły mi do głowy podczas biegania - zapewnia przedsiębiorca Dariusz Filipowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaglądamy biegaczom w talerze. Co jeść, by lepiej biec?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 21:45
Owsianka mogłaby się wydawać nudną propozycją, więc dietetyk sportowy podaje kilka wskazówek na urozmaicenie diety biegacza w sezonie wiosennym i letnim.
rozwiń zwiń