Jak na wysiłek fizyczny reaguje nasza skóra?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 20:39
W czasie wytężonego wysiłku fizycznego w ludzkim organizmie zachodzą zmiany fizjologiczne, które odbijają się na naszej skórze.
Audio
  • Jak bieganie wpływa na naszą skórę? (Biegam, bo lubię/Trójka)
Bieganie mocno odbija się na naszej skórze
Bieganie mocno odbija się na naszej skórzeFoto: Maridav / Shutterstock

- Podwyższa nam się temperatura ciała, pojawiają się substancje szkodliwe, wydzielane w czasie wysiłku fizycznego, jak np. kwas mlekowy, kwas moczowy, sód, potas, wydziela się mnóstwo wolnych rodników. W związku z tym organizm musi się pozbyć tych substancji, które się w nim nagromadziły, i odbywa się to m.in. przez skórę - wyjaśnia Jarosław Skrzyszowski.

Zmienia nam się również pH skóry, co nie pozostaje bez znaczenia. O tym, co dzieje się z naszymi mięśniami w czasie wysiłku, i jak wpływa to na wygląd naszej twarzy, mówimy więcej w audycji. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzą: Krzysztof Łoniewski, Paweł Januszewski
Gość: Jarosław Skrzyszowski (ekspert profesjonalnego rynku kosmetycznego)
Data emisji: 13.07.2017
Godzina emisji: 17.23

sm/czaj

Czytaj także

Coraz więcej chętnych do nocnego biegania

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 20:53
- Kiedyś zaczynaliśmy z trzema tysiącami biegaczy, ale popularność naszego półmaratonu rośnie i w tym roku będzie jedenaście tysięcy uczestników - mówi dyrektor 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, Wojciech Gęstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak biegać szybciej i na dłuższych dystansach?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 19:04
- Realnie wyznaczmy program treningowy. Nie ma nic gorszego niż narzucenie sobie czegoś, czego nie jesteśmy w stanie zrealizować. Po 3-4 tygodniach pojawia się frustracja - przestrzega dr Remigiusz Rzepka, trener przygotowania fizycznego piłkarskiej reprezentacji Polski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z mapą po lesie. O biegu na orientację

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 20:30
- Bieg na orientację to sport, który może dać satysfakcję każdemu uczestnikowi, niezależnie od wieku - zachęca dziennikarz sportowy, Igor Błachut.
rozwiń zwiń