Bieganie w przyjemnej scenerii

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 19:30
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się letnia edycja imprezy "Biegam, bo lubię lasy". Na co mogą liczyć ci, którzy postanowili się tam pokazać?
Audio
  • Rozmowa o letniej edycji "Biegam, bo kocham lasy" (Biegam, bo lubię)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/ sportpoint

- Możemy liczyć na wysoką temperaturę, ale to pozytywne, bo w lesie inaczej się ją odczuwa. Na pewno jest niższa niż w mieście. Warunki do biegania będą dobre - mówi Maciej Pawłowski z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie.

Bieganie, choć jest główną częścią wydarzenia, to nie jedyna atrakcja. Organizatorzy zapraszają do udziału w dwóch częściach edukacyjnych: pierwszej, która opowiada o szlakach pieszych, kajakowych, rowerowych itp. i o tym, jak z nich korzystać dla własnej wygody. Druga zaś, nazwana "Dary lasu", to miejsce, gdzie można się dowiedzieć, jakie owoce daje nam las.

Najważniejsze jest jednak to, że wizyta w lesie sprawia, iż możemy obcować z pięknem przyrody. Szczęśliwcy być może spotkają na swojej drodze zwierzęta. Pamiętajmy jednak, że należy tam przestrzegać pewnych reguł: zwracać uwagę na oznakowanie i słuchać poleceń leśników.

Więcej na temat biegania w lesie można usłyszeć w nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzą: Krzysztof Łoniewski, Paweł Januszewski
Gość: Maciej Pawłowski (Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie)
Data emisji: 20.07.2017
Godzina emisji: 17.26

ml/mk

Czytaj także

Coraz więcej chętnych do nocnego biegania

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 20:53
- Kiedyś zaczynaliśmy z trzema tysiącami biegaczy, ale popularność naszego półmaratonu rośnie i w tym roku będzie jedenaście tysięcy uczestników - mówi dyrektor 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, Wojciech Gęstwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z mapą po lesie. O biegu na orientację

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 20:30
- Bieg na orientację to sport, który może dać satysfakcję każdemu uczestnikowi, niezależnie od wieku - zachęca dziennikarz sportowy, Igor Błachut.
rozwiń zwiń