Czy biegaczowi potrzebny jest pulsometr?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 19:30
Wielu biegaczy wie o pulsometrach. Wielu prawdopodobnie uważa je po prostu za gadżet i nie ma zamiaru ich używać. Może jednak warto?
Audio
  • Czy biegaczowi potrzebny jest pulsometr? (Biegam, bo lubię/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Africa Studio/shutterstock.com

Pulsometr bardzo przydaje się, gdy biegamy wyczynowo. – Jeśli mamy w planach maraton, liczymy na dobry wynik i ten sport jest dla nas sprawą ważną, to pomiar tętna na klatce piersiowej jest niezbędny – mówi Kuba Szałamacha.

A co z amatorami? – Każdy sprzęt przyda się zarówno biegającym hobbystycznie, jak i zawodowcom. Na początku nie jesteśmy w stanie docenić wagi tych usprawnień, ale z czasem widać efekty w treningu. Warto jednak zaczynać od prostszych urządzeń i potem stawiać kolejne kroki – dodaje Paweł Januszewski.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzą: Krzysztof Łoniewski i Paweł Januszewski
Gość: Kuba Szałamacha (Garmin)
Data emisji: 12.10.2017
Godzina emisji: 17.23

ml/mk

Czytaj także

Sport, upały i skóra. Jak o siebie zadbać?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 00:52
O tym, że bieganie wpływa na kondycję nie tylko naszego ciała, ale również skóry, mówiliśmy już w jednym z poprzednich odcinków. Jak zatem dbać o nią, by nie przyspieszać procesów starzenia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyłącz się do charytatywnej sztafety!

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 19:52
– Przyjmijmy, że w Polsce jest organizowanych około 3 tysięcy biegów. Jednak drugiego takiego wydarzenia jak PKO Bieg Charytatywny trzeba by szukać ze świecą – mówi Krzysztof Łoniewski, współprowadzący audycję "Biegam, bo lubię".
rozwiń zwiń