Bieganie na bieżni. Jakie są jego atuty?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 18:00
– Bieżnię można czytać jak książkę. Tam praktycznie na każdym metrze jest napisane, ile przebiegliśmy, ile mamy do przebiegnięcia – przekonuje Paweł Januszewski.
Audio
  • Co dają treningi na bieżni? (Biegam, bo lubię /Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/ogmentry

bieganie miasto 1200.jpg
Racjonalny wysiłek to podstawa

– Na bieżni, jak prowadzimy zajęcia "Biegam, bo lubię", nie wiadomo, kto jest pierwszy, kto ostatni, kto lepszy, kto gorszy. Każdy biegnie w koło. Mamy jednego lub dwóch trenerów i oni stojąc na środku, są w stanie zobaczyć każdego, kto przyszedł na zajęcia. Poprawić jego technikę, porozmawiać o niej – przekonuje Paweł Januszewski. 

Czy lepiej biegać w lesie czy na bieżni? Dla kogo są przeznaczone szczególnie zajęcia "Biegam, bo lubię"? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzą: Paweł Januszewski
Data emisji: 14.03.2019
Godzina emisji: 17.21

gs

Czytaj także

Jak biega się w tlenie i w długu tlenowym?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 19:20
Tlen jest podstawowym środkiem treningowych niezależnie od stopnia zaawansowania biegaczy. Zatem na czym polega bieganie w tlenie i długu tlenowym?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przygotować się do pierwszego maratonu po 50-tce?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 18:00
Światowej klasy fizjolog prof. Jan Chmura swoją przygodę z maratonami rozpoczął po 50. roku życia. Zaliczył ich już dwadzieścia. W audycji podpowiada jak przygotować się do startu na królewskim dystansie w tym wieku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Półmaraton przez serce Śląska. Jakie atrakcje czekają na biegaczy?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 18:00
– Trasa jest zróżnicowana. Mamy tereny miejsce i leśne, i pod górkę, i z górki. Finisz jest mocno z górki, więc rekordy można pobijać – zachęca Paweł Januszewski, jeden z organizatorów biegu.
rozwiń zwiń