Poznań na start!

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 18:23
– W przyszłą niedzielę odbędzie się jedna z największych imprez biegowych w Wielkopolsce – 12. Poznań Połmaraton – mówi Krzysztof Łoniewski. 
Audio
11.PKO Poznań Półmaraton
11.PKO Poznań PółmaratonFoto: Adam Ciereszko/mat. prasowe

– Tego typu imprezy mają dwa aspekty: masowy, czyli tych kilkanaście tysięcy osób, które codziennie przygotowują się, by przebiec ten dystans i poprawić swój rekord życiowy, czy w ogóle pobiec w półmaratonie. Jest też drugi, sportowy. Jest kilkanaście osób, które walczą o zwycięstwo. To zawodnicy, którzy wyczynowo uprawiają sport i z tego żyją. Zwycięzca otrzyma 10 tysięcy zł, a jeśli pobije rekord, otrzyma drugie 10 tysięcy. Dlatego, w ciągu mniej więcej godziny można się tu wzbogacić o kwotę 20 tysięcy zł – mówi dyrektor biegu Łukasz Miadziołko.

Jaka nowość pojawiła się w planie tegorocznej imprezy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzą: Krzysztof ŁoniewskiPaweł Januszewski
Gość: Łukasz Miadziołko (dyrektor 12. PKO Poznań Półmaraton)
Data emisji: 4.04.2019 
Godzina emisji: 17.21

ml

Czytaj także

Jak przygotować się do pierwszego maratonu po 50-tce?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 18:00
Światowej klasy fizjolog prof. Jan Chmura swoją przygodę z maratonami rozpoczął po 50. roku życia. Zaliczył ich już dwadzieścia. W audycji podpowiada jak przygotować się do startu na królewskim dystansie w tym wieku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Półmaraton przez serce Śląska. Jakie atrakcje czekają na biegaczy?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 18:00
– Trasa jest zróżnicowana. Mamy tereny miejsce i leśne, i pod górkę, i z górki. Finisz jest mocno z górki, więc rekordy można pobijać – zachęca Paweł Januszewski, jeden z organizatorów biegu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieganie na bieżni. Jakie są jego atuty?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 18:00
– Bieżnię można czytać jak książkę. Tam praktycznie na każdym metrze jest napisane, ile przebiegliśmy, ile mamy do przebiegnięcia – przekonuje Paweł Januszewski.
rozwiń zwiń