X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Biegi na orientację, czyli sztuka unikania błędów

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 18:00
– Jestem osobą, która ma słabą orientację w terenie. I na pewno nie jestem w tym osamotniony. Czy gdybym wybrał się na zawody w biegach na orientację, mógłbym się zgubić? – pyta Krzysztof Łoniewski.
Audio
  • Wyzwania związane z biegami na orientację (Biegam, bo lubię/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Paya Mona/Shutterstock.com

– Nie bardzo trafia do mnie to, że ktoś ma "słabą orientację w terenie", bo zakładam, że każdy z nas trafia np. z domu do pracy. To też jest jakiś punkt zaczepienia  mówi Igor Błachut, specjalista od biegów na orientację.

– Normalnie w zawodach mamy wyznaczoną trasę, ale tu też jest coś, co pomaga zorientować się w terenie – mapy, na których wszystko jest dość dokładnie zaznaczone. Oczywiście, jest możliwość zgubienia się, ale w ciągu ostatnich 30 lat spotkałem się tylko z jednym takim przypadkiem, w dodatku z winy niezbyt odpowiedzialnych organizatorów. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Zawsze można stracić dokładne wyczucie tego, gdzie się jest, natomiast nie ma takiej sytuacji, że ktoś się gubi. Mapy są precyzyjne i każdy uczestnik ma pewne wyczucie dystansu, które pozwala mu określić, że jeśli ma na mapie zaznaczone 300 metrów, to nie będzie biegł w tym kierunku godzinę. Pamiętajmy, że nawet najwięksi mistrzowie popełniają błędy – dodaje. 

Jak najlepiej zacząć swoją przygodę z biegami na orientację? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzą: Krzysztof Łoniewski, Paweł Januszewski
Gość: Igor Błachut (dziennikarz sportowy)
Data emisji: 18.04.2019 
Godzina emisji: 17.22

ml/mk

Czytaj także

Biegam, bo lubię. Biegam i słucham Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 10:00
W czwartkowe popołudnia zapraszamy do słuchania audycji tworzonej z myślą o miłośnikach biegania i wszystkich tych, którzy do biegania nie zdołali się (jeszcze) przekonać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieg, w którym meta goni biegaczy

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 18:23
– Chodzi o Wings for Life. To impreza absolutnie wyjątkowa, z którą jesteśmy związani od pierwszej edycji – mówi Krzysztof Łoniewski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznań na start!

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 18:23
– W przyszłą niedzielę odbędzie się jedna z największych imprez biegowych w Wielkopolsce – 12. Poznań Połmaraton – mówi Krzysztof Łoniewski. 
rozwiń zwiń