Radość z biegania zwyciężyła! Niezwykły gest Kosmasa Kejwy Mutuku

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 17:28
– Od samego początku biegu wchodził w relację ze wszystkimi, którzy mu kibicowali. Najbardziej podobało się nam to, że przebiegał specjalnie z jednej i z drugiej strony ulicy, żeby przybić piątkę, szczególnie dzieciom. Przez to stracił cenne sekundy – mówił dyrektor biegu, Wojciech Gęstwa, który mimo tego przyznał Kenijczykowi specjalną premię.
Audio
  • Kibicujący ważniejsi niż rekord (Biegam, bo lubię/Trójka)
PKO Wrocław Maraton 2017
PKO Wrocław Maraton 2017Foto: PAP/Jan Karwowski

– Każdą taką postawę, zwłaszcza u zawodowców, którzy rezygnują z walki o największe trofea i pieniędzy, żeby bawić się z kibicującymi, będziemy nagradzać. Kosmas Kejwa Mutuku w ten sposób zrobił więcej dla popularyzowania biegu maratońskiego we Wrocławiu niż tym, że przebiegłby o dwie lub pięć sekund szybciej, bijąc dotychczasowy rekord trasy. Walczył o ten rekord do samego końca, natomiast dopiero po mecie przyszła refleksja, że mogło zabraknąć tych kilku sekund – wyjaśniał Wojciech Gęstwa.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której mówiliśmy także Mistrzostwach Polski w Orientacji Precyzyjnej 2019.  

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzą: Krzysztof ŁoniewskiPatrycjusz Wyżga
Data emisji: 19.09.2019 
Godzina emisji: 17.22

kr

Czytaj także

Bieganie w lesie. Jakie są jego największe atuty?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 18:00
– Biegacze z miasta powinni biegać w lasach dla jakości tamtejszego powietrza, jego wilgotności. Podczas upałów jest tam zawsze kilka stopni mniej, a zarazków nawet kilkaset razy mniej, zwłaszcza w lasach świerkowych czy sosnowych – przypomina Wiesław Krzewina, dyrektor Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wybiegania powinny być długie?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 17:35
– Często wychodzimy na treningi i klepiemy te kilometry, bo wydaje nam się, że jak nie będzie kilometrażu, to nie będzie wyników – mówi Marek Dudziński, redaktor naczelny magazynu Runner's World.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poranny trening lepszy niż kawa?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 17:35
Czy krótki, kilkunastominutowy trening, jeszcze przed śniadaniem, to dobry pomysł? 
rozwiń zwiń