Kilka słów o biegowym savoir-vivre

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 17:30
Savoir-vivre obowiązuje nie tylko przy stole, ale także podczas wielkich imprez biegowych. O kilku podstawowych zasadach, których przestrzeganie naszym kompanom w biegu zapewni komfort, a nam – bezpieczeństwo, opowiedział Karol Adamaszek ze Stołecznego Centrum Sportu "Aktywna Warszawa".
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Daniel Korzeniewski

 – Wszyscy myślą, że naklejka, która jest na numerze startowym to nasz wymysł, a chodzi o to, że każdy z nas powinien wiedzieć, w jakim czasie pokonuje dystans 5 lub 10 kilometrów. W tych największych biegach jest to ważne, bo jeżeli jednak przecenimy swoje możliwości i ustawimy się w nie swojej strefie startowej, to najzwyczajniej w świecie przeszkadzamy – przestrzegał nasz rozmówca.

Na jakie ryzyko narażają się osoby dołączające do biegu ze starymi numerami startowymi? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzą: Krzysztof ŁoniewskiPaweł JanuszewskiMarcin Pośpiech
Gość: Karol Adamaszek (Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa", organizator Warszawskiej Triady Biegowej)
Data emisji: 5.12.2019 
Godzina emisji: 17.21

kr

Czytaj także

Stolica szykuje się do Biegu Niepodległości!

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 17:35
– To będzie największa impreza w historii Warszawy pod względem liczby jej uczestników, nie licząc kibiców. Zapisało się już 21,5 tys. osób, a zapisy wciąż trwają – mówi Karol Adamaszek, organizator Warszawskiego Biegu Niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do Sparty i z powrotem

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 17:35
– Planuję biec bez snu, ile się da, dopóki nie wymuszą na mnie tego warunki – mówi ultramaratończyk, Łukasz Sagan, który 15 listopada nad ranem rozpocznie swój drugi Bieg Filippidesa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto korzystać z kriokomory?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 17:35
– W tym wydaniu "Biegam, bo lubię" będzie chłodno, a nawet lodowato – zaintrygował na początku audycji Krzysztof Łoniewski. Dlaczego biegacze powinni korzystać z kriokomory? 
rozwiń zwiń