BiegamBoLubię Lasy po raz 6.

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 17:25
– Ten luty jest bardzo wyjątkowy, bo normalnie o tej porze roku las powinien jeszcze spać, ale już pojawiają się pierwsze rośliny, zwierzęta zmieniają swoje zwyczaje na wiosenne – las się budzi – mówił o warunkach, które czekają w tym roku na uczestników akcji BiegamBoLubię Lasy dyrektor Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych Wiesław Krzewina.
Audio
  • Biegam, bo kocham lasy! (Biegam, bo lubię/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Sander van der Werf

BiegamBoLubię Lasy, to cykl 4 leśnych biegów na terenie Nadleśnictwa Chojnów. Akcja organizowana we współpracy z Clubem bbL ma na celu promocję biegania, zdrowego stylu życia i zachęcenie do uprawiania sportu na terenach leśnych. Kto biegał po lasach ten wie, jakie to przyjemne, kto nie próbował – będzie miał wspaniałą okazję zmierzyć się z naturą we wszystkich warunkach atmosferycznych.

Impreze rozpoczynają biegi dzieci SportGeneracja. Bieg główny startuje o 11:00 ,a poprzedzony jest rozgrzewką poprowadzoną przez trenerów akcji BiegamBoLubię. Po biegu najmłodszych Leśnicy zapraszają na wspólną leśną edukację.  A wszystkich uczestników na leśny poczęstunek: ciepłą grochówkę i kiełbasę z ogniska.

Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w czterech biegach w formule Grand Prix, każdy w innej porze roku. Do wyboru są dwa dystanse: na 5 i 10 kilometrów. Przewidziane są również biegi dla dzieci SportGeneracja oraz marsz nordic walking ChodzęBoLubię. Wszystkie starty odbywają się na terenie Nadleśnictwa Chojnów,na terenie rezerwatu "Zimne Doły". Zaledwie 20 kilometrów od centrum Warszawy.

Impreza organizowana jest w ramach udostępniania lasów społeczeństwu, dlatego uczestnicy biegów są zwolnieni z opłaty startowej.

Po każdym biegu uczestnicy otrzymają medal. Udział w czterech biegach zagwarantuje zebranie czterech części medalu, które po złożeniu w całość ukazują las w czterech porach roku.

– Ta impreza jest w tak pięknym miejscu, że dla samych widoków warto się na nią wybrać. Warto jednak być tam również dla imprez towarzyszących. Zawsze staramy się w ich trakcie opowiedzieć. W tym roku mówić będziemy o jednym z najważniejszych produktów leśnych – o drewnie. Chcemy opowiedzieć o tym, jak wyjątkowy to materiał, jakie są jego właściwości, jakie płyną z niego korzyści dla nas i naszego zdrowia – dodaje Wiesław Krzewina.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Autorka rozmowy: Katarzyna Koc
Gość: Wiesław Krzewina (dyrektor Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych)
Data emisji: 20.02.2020 
Godzina emisji: 17.18

mat. prasowe/ml


Czytaj także

Aktywność fizyczna po ciąży – kiedy zacząć?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 17:30
– To zależy przede wszystkim od tego czy poród był naturalny, czy poprzez cesarskie cięcie – podkreśla fizjoterapeutka Milena Kowalczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biegiem po zapis na PKO Nocny Wrocław Półmaraton! Co czeka zawodników w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 17:30
– Zostało ostatnie sto miejsc, a więc wszyscy, którzy chcą jeszcze pobiec w półmaratonie PKO Nocny Wrocław 2020, muszą się śpieszyć – zachęca dyrektor biegu Wojciech Gęstwa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby wydarzenie nie odbywało się… w czerwcu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trening 3 w 1, czyli jak zostać triatlonistą

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 17:30
– Dobra wiadomość dla biegaczy jest taka, że wydolność wypracowana na biegu mocno przekłada się na rower i łatwiej jest od niego zacząć – mówi triatlonista amator Tomasz Pietruszka. 
rozwiń zwiń