Co daje nam trening funkcjonalny?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 17:25
Trening funkcjonalny to zestaw ćwiczeń, które wszechstronnie wzmacniają mięśnie, bez rozbudowywania ich masy. Niesie on ze sobą liczne korzyści – również dla biegaczy.
Audio
  • Liczne korzyści treningu funkcjonalnego (Biegam, bo lubię/Trójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/dom. publiczna/gpointstudio

– Trening funkcjonalny to różne formy ćwiczeń, czasem izolowanych, innym razem kompleksowych, które pomagają nam poprawić jakąś funkcję. To trening jak najbardziej przydatny, bo zawiera nie tylko elementy wzmacniające, ale pełni też funkcje profilaktyczne, prace nad właściwym zakresem ruchu, niezbędnym do wykonania techniki sportowej, w tym przypadku – techniki biegowej. Możemy w ten sposób poprawić wszystkie elementy naszej techniki. Wszystko zależy od tego, z jakimi deficytami boryka się biegacz. Każdy z nas może realizować ten trening samodzielnie. Ktoś nam musi jednak wskazać kierunki działania – wyjasnia dr Remigiusz Rzepka, trener przygotowania fizycznego.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof ŁoniewskiPaweł Januszewski
Gość: dr Remigiusz Rzepka (trener przygotowania fizycznego, zastępca dyrektora medycznego ds. rehabilitacji w ENEL-SPORT)
Data emisji: 5.03.2020 
Godzina emisji: 17.17

ml


Czytaj także

Stolica szykuje się do Biegu Niepodległości!

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 17:35
– To będzie największa impreza w historii Warszawy pod względem liczby jej uczestników, nie licząc kibiców. Zapisało się już 21,5 tys. osób, a zapisy wciąż trwają – mówi Karol Adamaszek, organizator Warszawskiego Biegu Niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biegiem po zapis na PKO Nocny Wrocław Półmaraton! Co czeka zawodników w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 17:30
– Zostało ostatnie sto miejsc, a więc wszyscy, którzy chcą jeszcze pobiec w półmaratonie PKO Nocny Wrocław 2020, muszą się śpieszyć – zachęca dyrektor biegu Wojciech Gęstwa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby wydarzenie nie odbywało się… w czerwcu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

BiegamBoLubię Lasy po raz 6.

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 17:25
– Ten luty jest bardzo wyjątkowy, bo normalnie o tej porze roku las powinien jeszcze spać, ale już pojawiają się pierwsze rośliny, zwierzęta zmieniają swoje zwyczaje na wiosenne – las się budzi – mówił o warunkach, które czekają w tym roku na uczestników akcji BiegamBoLubię Lasy dyrektor Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych Wiesław Krzewina.
rozwiń zwiń