Jak bezpiecznie wrócić do treningów na świeżym powietrzu?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 17:25
Kilka tygodni temu spotkaliśmy się w naszej audycji z dr. Remigiuszem Rzepką, trenerem przygotowania fizycznego, który podpowiadał w jaki sposób możemy podtrzymać swoją formę zamknięci w domach. Teraz, gdy ponownie otwarte są lasy i park, ponownie pytamy dr. Rzepkę: jak najlepiej obecnie podejść do treningu?
Audio
  • Jak zacząć trening po lockdownie? (Biegam, bo lubię/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Dirima

– Wykorzystujmy te same ćwiczenia, które wykonywaliśmy wcześniej. Pozwolą nam one na tym etapie, jeśli nie dysponujemy jeszcze obciążeniem zewnętrznym, realizować szybkość, sprawność szybkościową, czy wytrzymałość mocy. Jedno z takich podstawowych ćwiczeń, które przedstawialiśmy dla kształtowania siły biegowej i wytrzymałości szybkościowej, to ćwiczenie przy ścianie: schodzimy do pół-przysiadu obciążając jedną nogę i dynamicznie wychodzimy w górę. Powtarzanie tego przy drzewie, wykonane w seriach i w komfortowym dla nas tempie, będzie czymś, co przygotuje nas do treningu właściwego – mówi gość audycji.

– Znakomitym obciążeniem, w sytuacji, gdy zamknięte są siłownie, może być znaleziona w lesie kłoda. To stara metoda, ale się sprawdza – dodaje dr Rzepka.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof ŁoniewskiPaweł Januszewski
Gość: dr Remigiusz Rzepka (trener przygotowania fizycznego, zastępca dyrektora medycznego ds. rehabilitacji w ENEL-SPORT)
Data emisji: 23.04.2020 
Godzina emisji: 17.23

ml


Czytaj także

Stolica szykuje się do Biegu Niepodległości!

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 17:35
– To będzie największa impreza w historii Warszawy pod względem liczby jej uczestników, nie licząc kibiców. Zapisało się już 21,5 tys. osób, a zapisy wciąż trwają – mówi Karol Adamaszek, organizator Warszawskiego Biegu Niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biegiem po zapis na PKO Nocny Wrocław Półmaraton! Co czeka zawodników w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 17:30
– Zostało ostatnie sto miejsc, a więc wszyscy, którzy chcą jeszcze pobiec w półmaratonie PKO Nocny Wrocław 2020, muszą się śpieszyć – zachęca dyrektor biegu Wojciech Gęstwa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby wydarzenie nie odbywało się… w czerwcu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

BiegamBoLubię Lasy po raz 6.

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 17:25
– Ten luty jest bardzo wyjątkowy, bo normalnie o tej porze roku las powinien jeszcze spać, ale już pojawiają się pierwsze rośliny, zwierzęta zmieniają swoje zwyczaje na wiosenne – las się budzi – mówił o warunkach, które czekają w tym roku na uczestników akcji BiegamBoLubię Lasy dyrektor Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych Wiesław Krzewina.
rozwiń zwiń