Warto biegać, by inni mogli chodzić. Adam Małysz zaprasza na bieg "Wings for life"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 17:25
Krzysztof Łoniewski zaprasza Państwa na… imprezę biegową. To nie żart! "Wings for life" to najciekawsze tego typu wydarzenie, które – pomimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa – odbędzie się już po raz 8.
Audio
  • Bieganie w szczytnym celu. "Wings for life" już 3 maja! (Biegam, bo lubię/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Jacob Lund

"Wings for life" to bieg charytatywny odbywający w 33 miastach na świecie co roku na początku maja. Dochód z biegu przeznaczony jest na badania nad urazami rdzenia kręgowego. Po pewnym czasie od rozpoczęcia biegu za zawodnikami rusza samochód pościgowy z Kapitanem Wąsem za kierownicą. Każdy uczestnik, którego dogoni, musi zejść z toru. Wygrywa biegacz, który zostanie dogoniony jako ostatni.

Tak bieg wyglądał dotychczas. Jak zmieni się formuła wydarzenia w związku z zakazem biegania w grupie? O tym opowiedział sam Kapitan Wąs, czyli Adam Małysz. – Pobiegniemy z aplikacją. Również zdecydowałem się pobiec. Wiem, że teraz przeżywamy ciężki okres, ale można biegać w pojedynkę, wyjść w las, w góry. Można biegać nawet dookoła domu. Wartość tej akcji to szczytny cel – spowodowanie, żeby ludzie, którzy nie mogą chodzić, mieli nadzieję, że zaczną. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Są już pierwsze osoby, które próbują chodzić – mówi sportowiec i ambasador wydarzenia.

Więcej informacji o biegu oraz o tym, jak można do niego dołączyć, można znaleźć na stronie internetowej polskiej edycji "Wings for life".

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Gość: Adam Małysz (skoczek narciarski, kierowca rajdowy, ambasador biegu "Wings for life")
Data emisji: 30.04.2020 
Godzina emisji: 17.23

kr

Czytaj także

Stolica szykuje się do Biegu Niepodległości!

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 17:35
– To będzie największa impreza w historii Warszawy pod względem liczby jej uczestników, nie licząc kibiców. Zapisało się już 21,5 tys. osób, a zapisy wciąż trwają – mówi Karol Adamaszek, organizator Warszawskiego Biegu Niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biegiem po zapis na PKO Nocny Wrocław Półmaraton! Co czeka zawodników w tym roku?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 17:30
– Zostało ostatnie sto miejsc, a więc wszyscy, którzy chcą jeszcze pobiec w półmaratonie PKO Nocny Wrocław 2020, muszą się śpieszyć – zachęca dyrektor biegu Wojciech Gęstwa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby wydarzenie nie odbywało się… w czerwcu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

BiegamBoLubię Lasy po raz 6.

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 17:25
– Ten luty jest bardzo wyjątkowy, bo normalnie o tej porze roku las powinien jeszcze spać, ale już pojawiają się pierwsze rośliny, zwierzęta zmieniają swoje zwyczaje na wiosenne – las się budzi – mówił o warunkach, które czekają w tym roku na uczestników akcji BiegamBoLubię Lasy dyrektor Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych Wiesław Krzewina.
rozwiń zwiń