Ruszają treningi w ramach akcji "Biegam, bo lubię". Jak do nich dołączyć?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 18:00
– Od poniedziałku, 11 maja na większości obiektów w całej Polsce wracają treningi. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie akcji "Biegam, bo lubię". Jest tam mapa z listą miejsc i godzinami treningów – wyjaśnia Paweł Januszewski.  
Audio
  • Treningi w czasie epidemii. Jak przebiegają? (Biegam, bo lubię/Trójka)
Od 4 maja 2020 roku zostały udostępnione obiekty infrastruktury sportowej o charakterze otwartym, gdzie - w związku z sytuacją epidemiologiczną -może przebywać określona liczba osób przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa
Od 4 maja 2020 roku zostały udostępnione obiekty infrastruktury sportowej o charakterze otwartym, gdzie - w związku z sytuacją epidemiologiczną -może przebywać określona liczba osób przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwaFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Jak w obecnej sytuacji będą przebiegać treningi? – Nas obowiązuje limit 6 osób na treningu plus trener. Dobra wiadomość jest taka, że podczas wszystkich zajęć, jakie odbywają się na obiektach sportowych, nie trzeba korzystać z maski. Kolejna rzecz, o której musimy pamiętać, to jest zapisywanie się na treningi  w ramach akcji "Biegam, bo lubię". Robimy to dzień wcześniej – przypomina rozmówca Krzysztofa Łoniewskiego. 

Autorzy "Biegam, bo lubię" po raz kolejny zwrócili uwagę, że aktywność fizyczna dostosowana do indywidualnych możliwości każdego z nas jest jednym z najważniejszych filarów odporności. – Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla: aktywność, aktywność, aktywność – przypomina Paweł Januszewski. 

W tym roku, który jest już 11 z kolei rokiem trwania akcji "Biegam, bo lubię" rusza jej nowa odsłona przeznaczona dla seniorów, czyli "Chodzę, bo lubię". Będzie można do niej dołączyć w 30 różnych lokalizacjach. 

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzą: Krzysztof ŁoniewskiPaweł Januszewski
Data emisji: 7.05.2020 
Godzina emisji: 17.25

gs

Zobacz więcej na temat: Trójka bieganie STYL ŻYCIA

Czytaj także

Jak rozpocząć swoją przygodę z jogą?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 17:30
– Wyznaję zasadę, że joga powinna wychodzić z ciała – z tego, jak się czujemy, a nie z naszej głowy, czy z ego – mówi Natalia Knopek, instruktorka jogi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak bezpiecznie wrócić do treningów na świeżym powietrzu?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 17:25
Kilka tygodni temu spotkaliśmy się w naszej audycji z dr. Remigiuszem Rzepką, trenerem przygotowania fizycznego, który podpowiadał w jaki sposób możemy podtrzymać swoją formę zamknięci w domach. Teraz, gdy ponownie otwarte są lasy i park, ponownie pytamy dr. Rzepkę: jak najlepiej obecnie podejść do treningu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warto biegać, by inni mogli chodzić. Adam Małysz zaprasza na bieg "Wings for life"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 17:25
Krzysztof Łoniewski zaprasza Państwa na… imprezę biegową. To nie żart! "Wings for life" to najciekawsze tego typu wydarzenie, które – pomimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa – odbędzie się już po raz 8.
rozwiń zwiń