Bieganie na orientację w czasach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 17:26
Bieganie z mapą w ręku jest świetnym sposobem na trening, zarówno ciała, jak i umysłu. Wydawałoby się, że teraz, w dobie pandemii koronawirusa, ten rodzaj aktywności, przeżywać będzie okres prosperity. Czy tak faktycznie jest?
Audio
  • Bieganie na orientację po "Trasach na Czasy Zarazy" (Biegam, bo lubię/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Sander van der Werf

– Moim zdaniem takie czasy były zawsze, ale teraz to sobie uświadomiliśmy. Zakładając, że mamy ochotę pobiegać i ktoś jest bardzo przywiązany do tego, by stosować się do przepisów, to istnieje możliwość poruszania się w żwawym tempie bez "kagańca" na twarzy w lasach, na łąkach. Jeżeli już biegamy w terenie, to fajnie byłoby robić to nie tylko po to, by wyklepać kilka kilometrów, ale i po to, by mieć z tego dodatkową przyjemność. Tu pojawiają się biegi na orientację. Przez cały okres pandemii trasy są przygotowane. Gdy zniknęła możliwość rozgrywania zawodów, grupowych treningów, doszliśmy do wniosku, że nie jest to powód, by przestać biegać z mapą. W ten sposób powstał ruch "Trasy na Czasy Zarazy".

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzą: Krzysztof Łoniewski
Gość: Igor Błachut (dziennikarz sportowy)
Data emisji: 21.05.2020 
Godzina emisji: 17.22

ml

Czytaj także

Jak rozpocząć swoją przygodę z jogą?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 17:30
– Wyznaję zasadę, że joga powinna wychodzić z ciała – z tego, jak się czujemy, a nie z naszej głowy, czy z ego – mówi Natalia Knopek, instruktorka jogi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak bezpiecznie wrócić do treningów na świeżym powietrzu?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 17:25
Kilka tygodni temu spotkaliśmy się w naszej audycji z dr. Remigiuszem Rzepką, trenerem przygotowania fizycznego, który podpowiadał w jaki sposób możemy podtrzymać swoją formę zamknięci w domach. Teraz, gdy ponownie otwarte są lasy i park, ponownie pytamy dr. Rzepkę: jak najlepiej obecnie podejść do treningu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warto biegać, by inni mogli chodzić. Adam Małysz zaprasza na bieg "Wings for life"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 17:25
Krzysztof Łoniewski zaprasza Państwa na… imprezę biegową. To nie żart! "Wings for life" to najciekawsze tego typu wydarzenie, które – pomimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa – odbędzie się już po raz 8.
rozwiń zwiń