Runmageddon w czasie pandemii. Zapaśnicy na biegowym starcie

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 17:30
– W tym specyficznym czasie najważniejsze jest dbanie o bezpieczeństwo – swoje i bliskich. Nie musimy jednak rezygnować z aktywności – piszą na swojej stronie organizatorzy. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sportowców i z zachowaniem środków bezpieczeństwa, zorganizowany zostanie... trening zapaśniczy połączony z biegiem.
Audio
  • "Bieganie w czasach zarazy". Kiedy odbędą się najbliższe starty? (Biegam, bo lubię/Trójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Elizaveta Galitckaia/Shutterstock.com

Na terenie podwarszawskiej Twierdzy Modlin w najbliższą sobotę (6 czerwca) zorganizowany zostanie bieg dla... zapaśników. Do tej pory do startu w imprezie zgłosiło się ponad sto osób.

 Ze względu na istniejące obostrzenia będzie to bieg terenowy, bez typowych dla tych imprez biegowych przeszkód. To pięciokilometrowy bieg, który poprzedzony będzie rozgrzewką. By zachować środki ostrożności, każdy z zawodników będzie startował indywidualnie, co oznacza zachowanie dystansu ok. 1,5 kilometra  zapowiada prezes Extreme Events, pomysłodawca biegu Runmageddon Piotr Bałchanowski.

Choć na zawody będziemy musieli jeszcze zaczekać, to w całej Polsce odbywają się treningi, dzięki którym będziemy mogli zachować kondycję. Wykaz grupowych startów można znaleźć na profilu "Trasy na czas zarazy" w mediach społecznościowych.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Gość: Piotr Bałchanowski (prezes Extreme Events, pomysłodawca biegu Runmageddon)
Data emisji: 4.06.2020 
Godzina emisji: 17.20

ac/mk

Czytaj także

Zabawa i rywalizacja. Wirtualny PKO Białystok Półmaraton

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 17:26
Gdyby nie pandemia koronawirusa, 8. edycja Białystok, która miała się odbyć 10 maja, byłaby już za nami. Wyjątkowe okoliczności wymagają wyjątkowego rozwiązania, dlatego pierwszy bieg przesunięto na listopad, a tymczasem uczestnicy mogą wziąć udział w biegu… wirtualnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieganie na orientację w czasach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 17:26
Bieganie z mapą w ręku jest świetnym sposobem na trening, zarówno ciała, jak i umysłu. Wydawałoby się, że teraz, w dobie pandemii koronawirusa, ten rodzaj aktywności, przeżywać będzie okres prosperity. Czy tak faktycznie jest?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak prawidłowo wzmacniać nogi?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 17:26
Jeżeli komuś się wydaje, że samo bieganie wzmacnia nogi, jest w grubym błędzie. Co więc zrobić, aby trening tej części ciała był skuteczny? O tym opowiada w audycji dr Remigiusz Rzepka.
rozwiń zwiń