Rolowanie. Tylko modne czy jednak przydatne dla biegaczy?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 18:00
– Zdecydowanie polecam, jest to bardzo dobry sposób automasażu, do którego można wykorzystać różne narzędzia od wałka, najbardziej popularnego, poprzez piłki różnej średnicy – radzi dr Remigiusz Rzepka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Microgen

shutterstock bieganie 1200.jpg
Trening na poziomie komórkowym. Jak wspomagać nasze ciało?

Rolowanie pomaga pracę nad mobilnością i elastycznością tkanek. – Tracimy ją zarówno podczas treningu, jak i pod czas siedzenia czy innego unieruchomienia – wyjaśnia gość audycji "Biegam, bo lubię". Dla biegaczy szczególnie wskazany jest automasaż kończyn dolnych. – Czyli, łydka, mięśnie piszczelowe, które są po zewnętrznej stronie piszczeli, udo od środka, od przodu i tyłu, także biodra – wylicza, dodając, że jednak nie należy całkowicie pomijać górnej części ciała. 


Posłuchaj
05:45 2020_07_02 17_22_44_PR3_Biegam_bo_lubie ok.mp3 Rolowanie, czyli klucz do przywrócenia elastyczności tkankom (Biegam, bo lubię/Trójka)

bieganie nogi bieg 1200.jpg
Jak prawidłowo wzmacniać nogi?

Dlaczego masaż tak boli? – Boli, ponieważ utraciliśmy elastyczność, a przywrócenie jej wiążę się z dyskomfortem. Im szybciej rozpoczniemy, im bardziej jesteśmy systematyczni w stosowaniu tego, wtedy będziemy je lepiej znosić i nie będzie ono takie bolesne – zapewnia dr Remigiusz Rzepka. 

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzą: Krzysztof Łoniewski
Gość: dr Remigiusz Rzepka (były trener motoryczny piłkarskiej kadry, Enel-Sport)
Data emisji: 2.07.2020 
Godzina emisji: 17.22

gs

Czytaj także

Ruszają treningi w ramach akcji "Biegam, bo lubię". Jak do nich dołączyć?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 18:00
– Od poniedziałku, 11 maja na większości obiektów w całej Polsce wracają treningi. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie akcji "Biegam, bo lubię". Jest tam mapa z listą miejsc i godzinami treningów – wyjaśnia Paweł Januszewski.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak prawidłowo wzmacniać nogi?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 17:26
Jeżeli komuś się wydaje, że samo bieganie wzmacnia nogi, jest w grubym błędzie. Co więc zrobić, aby trening tej części ciała był skuteczny? O tym opowiada w audycji dr Remigiusz Rzepka.
rozwiń zwiń