Trening czy spacer z dzieckiem? Można to połączyć!

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 17:29
Osoby aktywne coraz częściej chcą łączyć trening ze swoimi rodzicielskimi obowiązkami, a przy okazji zaszczepić w swoich pociechach zamiłowanie do sportu. O rosnącej w siłę społeczności rodziców biegających z dziecięcymi wózkami opowiadał w Trójce jeden z jej przedstawicieli Łukasz Welenc.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Blazej Lyjak

Posłuchaj
05:24 2020_07_23 17_24_06_PR3_Biegam_bo_lubie.mp3 Biegający rodzice – łączmy się! (Biegam, bo lubię/Trójka)

– Sprawdziłem wiele wózków biegowych i przyczepek na różnych terenach. Są na naszym rynku uznane firmy, do których rodzice są przekonani. Zapewniają one dzieciom naprawdę wysoki standard bezpieczeństwa – przekonywał Łukasz Welenc. 

Kim jesteśmy? Jesteśmy rodzicami, którzy swój wolny czas uwielbiają aktywnie spędzać ze swoimi dziećmi. Mieliśmy...

Opublikowany przez Rodzicewbiegu.pl Piątek, 17 lipca 2020

W Polsce bieganie z pasażerem w postaci małego dziecka jest jeszcze mało popularne, a więc i organizatorzy imprez biegowych mają w tej kwestii mieszane uczucia. – Jeżeli już wyrażają zgodę, wielokrotnie proszą, żeby ustawić się na końcu stawki – mówił gość Trójki. – W przyszłym roku planujemy zorganizować w okolicach Warszawy imprezę skierowaną stricte do rodziców biegających – zapowiedział.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Gość: Łukasz Welenc (rodzic, biegacz)
Data emisji: 22.07.2020 
Godzina emisji: 17.24

kr/mk

Czytaj także

Rolowanie. Tylko modne czy jednak przydatne dla biegaczy?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 18:00
– Zdecydowanie polecam, jest to bardzo dobry sposób automasażu, do którego można wykorzystać różne narzędzia od wałka, najbardziej popularnego, poprzez piłki różnej średnicy – radzi dr Remigiusz Rzepka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wierzymy, że się da". Organizatorzy apelują o odmrożenie imprez biegowych

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 17:27
Od 4 maja znów możemy korzystać z boisk i miejsc uprawiania sportu na otwartej przestrzeni, w tym orlików i boisk, a od 19 czerwca dozwolone jest rozgrywanie meczy piłkarskich z niewielką liczbą kibiców. Organizatorzy imprez biegowych i zawodnicy nadal czekają na swój powrót.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekstremalny bieg charytatywny o życie

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 17:27
– W ubiegłym roku wziąłem udział w ekstremalnym biegu – 100 km przez Saharę. W tym roku postanowiłem to powtórzyć, ale drużynowo. Wymyśliłem, że chcemy wygrać tę imprezę dla kogoś, kto potrzebuje obecnie pomocy – dla Jacka Gaworskiego – mówi ultramaratończyk Dariusz Wojda.
rozwiń zwiń