Biegowe zwiedzanie Ełku z Tomaszem Andrukiewiczem

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 17:45
– Ełk to nazwa, którą wymawia się krótko, ale długo pamięta – to lokalne powiedzenie przypomniał w Trójce Tomasz Andrukiewicz – prezydent miasta i pasjonat biegowych treningów. Do Ełku warto się wybrać nie tylko po to, by zwiedzić wybudowany w XV wieku Zamek Krzyżacki czy zobaczyć Ełcką Kolej Wąskotorową, ale także po to, by po prostu pobiegać!
Jezioro i Promenada Ełcka wieczorną porą
Jezioro i Promenada Ełcka wieczorną porąFoto: shutterstock.com/ysuel

Posłuchaj
07:06 2020_10_15 17_23_18_PR3_Biegam_bo_lubie.mp3 Ełk rajem dla biegaczy! (Biegam, bo lubię/Trójka)

 


tunel aerodynamiczny 1200.jpg
Konkursy w audycji "Biegam, bo lubię"

Ełk to największe miasto na Mazurach, wypełnione świeżym powietrzem i porośnięte zielonymi pagórkami, które wiosną pokrywa żółty rzepak. Towarzyskim centrum miasta jest promenada, gdzie można spotkać uśmiechniętych, zagadanych, czasem zamyślonych Ełczan i turystów, a także zaspokoić głód w jednym z kilkunastu położonych wzdłuż promenady barów. To właśnie Promenada Ełcka należy do grona miejsc, gdzie najłatwiej spotkać biegaczy.

– Każdy biegacz-lokals czy gość z dowolnej części Ełku do promenady ma kilka, może kilkanaście minut. Jeżeli 6-kilometrowy odcinek promenady jest za krótki, można zbiec z niej w Bór Ełcki, gdzie są węższe i szersze ścieżki, podbiegi i zbiegi. Biegacze, którzy wolą tartan, znajdą go na miejskim stadionie lub na innym z boisk. Ci, którzy lubią treningi lekkoatletyczne, w każdą środę o godz. 19.00 o każdej porze roku mogą wpaść na otwarte treningi biegowe pod okiem profesjonalnych trenerów, które odbywają się nad jeziorem w centrum Ełku – opowiada Tomasz Andrukiewicz.

Do profesjonalistów, o których wspomniał prezydent miasta, należą m.in. trenerzy Trójkowej akcji "Biegam, bo lubię" i znane, biegowe małżeństwo z mazurskich Wydmin – Beata i Bartek Osiorowie. 

Film EŁK - Moje miasto! Moje życie! Moje pasje! / Video Ełk - My city! My life! My passions!/Urząd Miasta Ełku

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Gość: Tomasz Andrukiewicz (prezydent Ełku)
Data emisji: 15.10.2020
Godzina emisji: 17.23

kr

Czytaj także

Biegać też trzeba umieć. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 17:35
Może wydawać się, że skoro już podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu regularnych treningów biegowych, wystarczy wyjść z domu i biec przed siebie jak najprędzej i jak najdłużej. Nie jest to jednak takie proste – oprócz odpowiedniego obuwia potrzebujemy wiedzy o tym, jak się poruszać, by uniknąć urazu, a następnie kontuzji. Wskazówek w tej kwestii udzielił nam fizjoterapeuta dr Remigiusz Rzepka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trening i dieta – nierozłączna para

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 17:40
Wielu z nas wzięło się za bieganie, żeby schudnąć. Jeżeli do treningów nie dołączymy odpowiedniego odżywiania, na dłuższą metę nic dobrego z tego nie wyniknie. – Prawidłowa dieta jest podstawą efektów sylwetkowych i zdrowotnych – potwierdza dietetyk kliniczny Roksana Środa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesień to czas biegu na orientację

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 17:40
– Jesień to czas, gdy natura maluje lasy w szczególnie piękne barwy.  Czy można sobie zatem wyobrazić stosowniejszy pretekst, by wystartować w biegu na orientację? – w taki oto poetycki sposób do spróbowania swoich sił w orienteeringu namawia Słuchaczy Trójki dziennikarz sportowy Igor Błachut.
rozwiń zwiń