Jak imprezy biegowe, to tylko w górach. Podsumowanie sezonu biegowego 2020

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 17:45
Minione osiem miesięcy dało się we znaki organizatorom wszelkich imprez, a imprezy biegowe nie były wyjątkiem. Miejscem, w którym organizowanie zawodów okazało się najbezpieczniejsze i najbardziej zbliżone do "przedpandemicznej" normalności okazały się góry. – Imprezy górskie można rozgrywać bezpiecznie i liczymy na to, że w przyszłym roku wrócimy do frekwencji z poprzednich lat – powiedział w "Biegam, bo lubię" Mirosław Bieniecki, dyrektor kultowego Biegu Rzeźnika.
Economic Forum Polish Running Festival
Economic Forum Polish Running FestivalFoto: Shutterstock.com/ffolas

Tegoroczny sezon imprez biegowych 6 czerwca otworzył VI Bieg Rzeźnika, który zgromadził 2 500 uczestników, a zamknął VIII Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki, który odbył się w dniach 9-10 października w Cisnej.


Posłuchaj
04:07 2020_10_22 17-25-24_Biegam_bo_lubie.mp3 Zachęta do biegania po leśnych ścieżkach (Biegam, bo lubię/Trójka)

 

– Obie imprezy mogły się odbyć dzięki wsparciu województwa podkarpackiego, ale przede wszystkim dzięki mocno zaostrzonym rygorom sanitarnym, które wprowadziliśmy – podkreślił Mirosław Bieniecki. – Zawodnicy, którzy uczestniczyli w biegach, byli rozproszeni na olbrzymiej przestrzeni. Strefa startu była zmodyfikowana w taki sposób, że ludzie startowali przez 9 dni o dowolnej porze dnia i nocy. Na trasie nie było punktów żywnościowych, jak bywało to zazwyczaj. To nie są biegi miejskie, które kojarzą się z tłumem, tylko biegi górskie, które cieszą się kompletnie inną specyfiką – opowiadał rozmówca Krzysztofa Łoniewskiego.

Podsumowując, jedynymi imprezami biegowymi, które odbyły się w tym sezonie był Runmageddon oraz kilka imprez górskich, jak te wymienione wyżej. – Nie wiadomo co będzie, więc podejmując decyzje i ogłaszając zapisy na styczeń i czerwiec, musimy brać pod uwagę najbardziej zaostrzone rygory, jakie można sobie wyobrazić. Wobec tego imprezy pewnie odbędą się w podobnym charakterze, w jakim odbywały się w tym roku – podsumował dyrektor Biegu Rzeźnika.

Bieg Rzeźnika 2020/Fundacja Bieg Rzeźnika

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Gość: Mirosław Bieniecki (dyrektor kultowego Biegu Rzeźnika)
Data emisji: 29.10.2020
Godzina emisji: 17.25

kr

Czytaj także

Trening i dieta – nierozłączna para

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 17:40
Wielu z nas wzięło się za bieganie, żeby schudnąć. Jeżeli do treningów nie dołączymy odpowiedniego odżywiania, na dłuższą metę nic dobrego z tego nie wyniknie. – Prawidłowa dieta jest podstawą efektów sylwetkowych i zdrowotnych – potwierdza dietetyk kliniczny Roksana Środa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesień to czas biegu na orientację

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 17:40
– Jesień to czas, gdy natura maluje lasy w szczególnie piękne barwy.  Czy można sobie zatem wyobrazić stosowniejszy pretekst, by wystartować w biegu na orientację? – w taki oto poetycki sposób do spróbowania swoich sił w orienteeringu namawia Słuchaczy Trójki dziennikarz sportowy Igor Błachut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biegowe zwiedzanie Ełku z Tomaszem Andrukiewiczem

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 17:45
– Ełk to nazwa, którą wymawia się krótko, ale długo pamięta – to lokalne powiedzenie przypomniał w Trójce Tomasz Andrukiewicz – prezydent miasta i pasjonat biegowych treningów. Do Ełku warto się wybrać nie tylko po to, by zwiedzić wybudowany w XV wieku Zamek Krzyżacki czy zobaczyć Ełcką Kolej Wąskotorową, ale także po to, by po prostu pobiegać!
rozwiń zwiń