Podsumowanie kolejnego sezonu trójkowej akcji "Biegam, bo lubię"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 18:00
To był trudny, pandemiczny sezon, ale mimo to udany. Wszystko wskazuje na to, że aktywność fizyczna jest silnym zabezpieczeniem organizmu przed koronawirusem. Także z tego powodu jest zalecana przez lekarzy i Światową Organizację Zdrowia (WHO).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: faboi/shutterstock

Akcja "Biegam, bo lubię" tradycyjnie zaczyna się w okolicach marca-kwietnia. W tym roku był to czas pierwszego szczytu pandemii, dlatego zajęcia zostały dostosowane do zaleceń bezpieczeństwa. Prowadzone były zajęcia zdalne, co się okazało doskonałym pomysłem. 


Posłuchaj
04:33 2020_11_05 17_24_11_PR3_Biegam_bo_lubie.mp3 Podsumowanie tegorocznego sezonu akcji (Biegam, bo lubię/Trójka)

– Po okresie, kiedy obostrzenia zaczęły znikać, zaczęliśmy prowadzić regularne zajęcia na stadionach. Pojawiło się na nich ponad 30 tys. osób w całej Polsce. I to nas cieszy! – opowiada współgospodarz audycji i współorganizator akcji Paweł Januszewski.

– Zakładamy, że w przyszłym roku akcja będzie się odbywała normalnie. Nawet jeśli będą pandemiczne utrudnienia, to i tak planujemy, aby słuchaczom i biegaczom z akcji "Biegam, bo lubię" dać taką możliwość. To są zajęcia na świeżym powietrzu, a grupy treningowe na tyle małe, żeby zachować potrzebną odległość na stadionie – dodaje.

Zajęcia sportowe dla dzieci na świeżym powietrzu – SportGeneracja/YouTube Biegam Bo Lubię


***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 5.11.2020
Godzina emisji: 17.24


pr


Czytaj także

Jesienne bieganie na Górnym Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 19:25
Dla miłośników jesiennych, długich biegów w Gliwicach przygotowano półmaraton. Dlaczego warto wybrać się na tę imprezę biegową?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Konieczny zdradza trzy sposoby na bezpieczny trening

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 17:30
Ci, którzy w obliczu wirusa nie zrezygnowali z aktywności fizycznej, odnajdują się obecnej sytuacji dużo lepiej. Jak trenować, by zachować wszelkie normy bezpieczeństwa, a jednocześnie utrzymać kondycję na stałym poziomie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Parkowe biegi na orientację: rodzinna rozrywka w czasach zarazy

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 14:00
Aktywność i zachowanie dobrej kondycji fizycznej wydatnie zwiększają szanse na uniknięcie koronawirusa lub przejście go w sposób bezobjawowy. To jeden z powodów, dla którego ograniczenia związane z pandemią nie wykluczają możliwości ruchu na świeżym powietrzu.
rozwiń zwiń