Jak się biega w Buenos Aires

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2010 14:48
Argentyńska dieta, czyli czerwone mięso, steki i miejscowe wino dobrze wpływają na formę.
Audio

Po czterotygodniowym pobycie w Argentynie, Paweł Januszewski opowiada o swoich wrażeniach z tego kraju. Okazuje się, że miejscowe steki, które są podstawą wyżywienia, dobrze wpływają nie tylko na formę, ale też na samopoczucie sportowców.

Pawłowi, choć wcześniej tego nie planował, dwukrotnie udało się wystartować w zawodach. Zaskoczyła go atmosfera jaka tam panuje, sposób organizacji i podejście do uczestników. Jeszcze przed zawodami, na targach dla biegaczy, panowała prawdziwa fiesta, grała muzyka i wszyscy się dobrze bawili. W niedzielę rano, w dniu zawodów, ciężko było złapać taksówkę, ponieważ miasto właśnie kończyło nocne życie i imprezowicze dopiero wracali do domu.

W półmaratonie wystartowało dwanaście tysięcy ludzi. O godzinie 8.30, kiedy miał nastąpić start, zawodnicy nadal się rozgrzewali i grała muzyka. - Okazało się, że godzina startu jest tam czymś umownym. Jak ktoś ma ochotę wystartować, kiedy czuje, że się rozgrzał, podchodzi na start, w bucie ma chipa i rozpoczyna bieg – mówi Paweł. Dodaje, że podczas biegu nikt się nie spina. Ludzie truchtają, zatrzymują się i rozmawiają ze sobą. Nikt nie przejmuje się czasem. Jest radośnie, kolorowo i przyjemnie.

Autorzy audycji tradycyjnie zapraszają na sobotnie treningi z „Biegam, bo lubię”, które zaczuynają się o 10.00 i odbywają się w:
- Warszawie - Stadion RKS SKRA, ul. Wawelska 5
- Krakowie - Stadion, plac na Groblach
- Bielsku-Białej - Stadion, ul. Jaworzyńska 120.
- Poznaniu – Stadion MOS przy ul. Gdańskiej 1

Szczegóły na portalu bieganie.pl.


Audycji "Biegam, bo lubię" można słuchać na antenie Trójki w każdy czwartek o 17:20. Zapraszamy.

(miro)

Czytaj także

Ułóż swój plan treningowy

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2010 16:04
Kolejny odcinek programu prowadzony jest z plaży w Gdyni. Propozycja dla tych, którzy przygodę z bieganiem zamierzają dopiero zacząć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po pierwsze rozgrzewka

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2010 16:44
Dziś o rozgrzewce. Zdarza się, że osoby dużo biegające nie znajdują na nią czasu. To błąd. Rozgrzewka trwa krótko, a organizm jest mniej narażony na kontuzje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójkowo, filmowo z Buenos Aires

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2010 17:08
rozwiń zwiń