Mistrzostwa Biegam, bo lubię!

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 17:17
Trasa biegu położona jest wyjątkowo malowniczej okolicy. – Jest to bieg, który będzie prowadził między trzema jeziorami. Dwa z nich łączą miasto Wałcz, trzecie jest z boku i do niego dobiegniemy pierwszy raz. Jest też wiszący most na jeziorze Raduń. Można o nim długo opowiadać, ale najlepiej przyjechać i wciąć udział w tych zawodach albo chociaż samemu przebiec się tym mostem. Gwarantuję, że tego nie zapomnicie – mówi Paweł Januszewski, dyrektor 10. Wałeckiego Festiwalu Biegowego. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/RossHelen

shutterstock trening masaz rolowanie 1200.jpg
Rolowanie mięśni. Relaks nie tylko dla biegaczy

– Ten bieg jest inny, bo chodzi w nim o to, żeby się przebrać za postacie filmowe z bajek, niekoniecznie za biegacza – mówi z uśmiechem Paweł Januszewski, zaznaczając, że bieg ma być przede wszystkim zabawą, choć oczywiście będzie też profesjonalny pomiar czasu.   

Posłuchaj
04:25 2021_06_24 17_16_49_PR3_Biegam_bo_lubie.mp3 Dlaczego warto wybrać się do Wałcza na bieg filmowy? (Biegam, bo lubię/Trójka)

Bieganie sport endorfiny euforia biegacza kobieta 1200.jpg
Bieganie – najzdrowsza z używek. Zaskakujące odkrycie badaczy z Hamburga

 

Po 26 czerwca w związku ze zmianami obostrzeń ruszy kolejna tura zapisów na imprezę, która odbędzie się 10 lipca. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnia dziennikarz muzyczny Trójki Michał Margański. – Zastanawiam się, co Michał w tym roku przygotuje. Co roku ta muzyka jest tak zaskakująca. Mimo że wiem, że będzie zaskakująco, pewnie i tak mnie zaskoczy – przyznaje Piotr Januszewski. 

Biegam Bo Lubię/Biegam Bo Lubię

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Gość: Paweł Januszewski (dyrektor 10. Wałeckiego Festiwalu Biegowego, współtwórca i współgospodarz audycji "Biegam, bo lubię!")
Data emisji: 24.06.2021
Godzina emisji: 17.17

gs

Czytaj także

Bieg po emocje: biegowa impreza z charytatywnym podtekstem

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 17:30
Już od kilku lat biegają po coś i dla kogoś: za każdym razem w innym celu, ale zawsze dlatego, że chcą pomóc. Tym razem ich celem jest zwrócenie uwagi na problem udziału osób niepełnosprawnych w normalnym życiu, ale też zbiórka funduszy na specjalne mieszkanie dla Basi Turek: jeżdżącej na wózku trenerki, pedagoga i niezwykle pozytywnego człowieka.
rozwiń zwiń