"Przegoń raka dla dzieciaka". Biegają i pomagają

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 17:30
– W tym roku biegniemy z Bagdadu do Rzymu. Zrobimy to, nie przekraczając granic Polski, ale będziemy przekraczać inne granice. My – granice własnej wytrzymałości, wy – granice ludzkiego pomagania – mówi Małgorzata Hawel, współorganizatorka charytatywnego biegu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Jacob Lund

bieg po emocje 1200.jpg
Bieg po emocje: biegowa impreza z charytatywnym podtekstem

 Bieg ma formę sztafety, zmiany będą co 5 kilometrów. Przebiegniemy łącznie 900 kilometrów w 7 dni, by przegonić raka u najmłodszych. Chcemy pokazać, że raka można wyprzedzić, że dzięki odpowiedniej taktyce można go nie dopuścić do dzieci. Tą taktyką jest profilaktyka. I na to właśnie będziemy zbierać pieniądze  na badania profilaktyczne pod kątem wczesnego wykrywania zmian nowotworowych u dzieci  podkreśla rozmówczyni Krzysztofa Łoniewskiego.


Posłuchaj
04:25 TROJKA Biegam bo lubie 2021_07_01-17-18-19.mp3 "Przegoń raka dla dzieciaka". Charytatywna inicjatywa biegowa (Biegam, bo lubię/Trójka)

 

Beneficjentem akcji jest Fundacja Iskierka, która zorganizuje badania dla najmłodszych.  Jesteśmy sportowcami amatorami, których połączyła realizacja wspólnych pasji: biegania i pomagania  dodaje gość Trójki, zapraszając do obserwowania inicjatywy "Przegoń raka dla dzieciaka" w mediach społecznościowych.

Przegoń Raka dla Dzieciaka 2021 / Fundacja Iskierka

Małgorzata Hawel zaznacza, że organizatorzy przygotowali niespodziankę.  Możecie pobiec z nami, ponieważ 1 lipca rusza wirtualna wersja naszego biegu. Osoba, która pokona największą liczbę kilometrów, otrzyma zaproszenie na ostatni etap biegu i wspólnie wybiegniemy na metę w Rzymie  podsumowuje.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 01.07.2021
Godzina emisji: 17.18

Czytaj także

Chęć pomocy nie zna wieku. Jerzy Skarżyński o 8. edycji Wings For Life

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 16:54
W niedzielę 9 maja o godz. 13.00 rozpoczęła się 8. edycja Wings For Life – ogólnoświatowego biegu ze szczytnym celem, którym są badania nad rdzeniem kręgowym. W  Polsce w tym roku pobiegło ponad 10 tys. osób. Jedną z nich był Skarżyński – legenda biegów długich, 15. zawodnik Mistrzostw Europy w 1986 roku oraz zwycięzca Maratonu Warszawskiego w 1989 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mistrzostwa Biegam, bo lubię!

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 17:17
Trasa biegu położona jest wyjątkowo malowniczej okolicy. – Jest to bieg, który będzie prowadził między trzema jeziorami. Dwa z nich łączą miasto Wałcz, trzecie jest z boku i do niego dobiegniemy pierwszy raz. Jest też wiszący most na jeziorze Raduń. Można o nim długo opowiadać, ale najlepiej przyjechać i wciąć udział w tych zawodach albo chociaż samemu przebiec się tym mostem. Gwarantuję, że tego nie zapomnicie – mówi Paweł Januszewski, dyrektor 10. Wałeckiego Festiwalu Biegowego. 
rozwiń zwiń