Polacy w czołówce na mistrzostwach świata w biegu na orientację

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 17:40
W tej aktywności na pełnych obrotach pracują nie tylko nogi, ale też głowa. Jak w mistrzostwach świata w biegu na orientację poradzili sobie Polacy?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Rawpixel.com

 – Tak dobrego startu nie mieliśmy od ponad dwudziestu lat. Zarówno reprezentacja kobiet jak i mężczyzn zajęła bardzo wysokie miejsca. W biegu na orientację lokata w pierwszej dziesiątce jest porównywalna do sytuacji, gdy na igrzyska olimpijskie wpuścilibyśmy przeciętnego maratończyka, a on uplasowałby się w pierwszej szóstce. To wydarzenie, o którym mówiłyby wszystkie serwisy sportowe – porównał Igor Błachut, ekspert w biegach na orientację. 

Posłuchaj
04:09 TROJKA_PBiegam_bo_lubię_2021_07_22-17-17-41.mp3 Polacy na mistrzostwach świata w biegu na orientację (Biegam, bo lubię/Trójka)

 


– Ola Hornik zdobyła siódme miejsce indywidualnie i została tym samym trzecią Polką, której udało się osiągnąć tak dobry wynik. Poza tym sztafeta kobiet zajęła szóstą lokatę, co również jest fenomenalnym rezultatem – mówił. – Należy tutaj wytłumaczyć, że bieg na orientację cechuje się dużą konkurencją. Są regiony, takie jak Skandynawia, które nakrywają czapkami resztę świata. Gospodarzami tegorocznych mistrzostw byli Czesi, którzy również stanowią bardzo mocną reprezentację w tej dziedzinie. Dodatkowym atutem przemawiającym na ich korzyść było to, że mogli biegać w warunkach i terenach, które znają i w których czują się dobrze – dodał.  

Wracając do polskiej reprezentacji, trzeba powiedzieć, że nie można porównać ich występu na mistrzostwach w Norwegii z umiejętnościami, które zaprezentowali tym razem. To tak jakby mówić o dwóch zupełnie innych zespołach, a warto dodać, że skład był praktycznie taki sam. Naprawdę wielki szacunek i podziw dla tych sportowców – podsumował Igor Błachut. 

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 22.07.2021
Godzina emisji: 17.17

zch/kr

Czytaj także

Biegi w górach i w terenie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 17:30
– Te biegi to zupełnie inne doznanie. Pozwalają kontemplować przyrodę, podziwiać widoki i spotykać się z równie zakręconymi ludźmi, co my. Taki bieg to reset psychofizyczny i okazja do rozładowania napięcia – mówił w audycji "Biegam, bo lubię" Sławek Konopka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy biegacze mogą czuć się bezpiecznie?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 17:40
Ruszyła nietypowa ankieta dla wszystkich biegaczy. Jeden z magazynów postanowił zebrać odpowiedzi tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. I zapytał: czy biegacze w Polsce mogą czuć się bezpiecznie? 
rozwiń zwiń