Przez łąki, przez pola, pędzi Mikołaj ...

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2010 15:22
Już w najbliższą niedzielę (5 grudnia) zapraszamy wszystkich biegaczy i kibiców biegania do Torunia, gdzie odbędzie się VIII Półmaraton św. Mikołajów.
Audio

Przedstawiamy, zgodnie z obietnicą, więcej szczegółów o Półmaratonie św. Mikołajów w Toruniu. – Każdy, kto wystartuje otrzyma czapkę św. Mikołaja, koszulkę i szalik. Każdy też dostanie medal w kształcie dzwonka – zachęcał Krzysztof Łoniewski w audycji "Biegam, bo lubię”.

Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę – 5 grudnia w Toruniu. Rejestracja internetowa jest już zamknięta, ale dla wszystkich chcących wziąć udziału w biegu, będzie możliwość zapisania się w sobotę i niedzielę (4 i 5 grudnia) w biurze zawodów, które mieści się w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Toruniu z siedzibą przy ul. Warszawskiej  1/5.

/

 

 

Start, o godzinie 11.00, odbędzie się z toruńskiego Rynku Staromiejskiego (vis-a-vis teatru im. Horzycy). Trasa poprowadzi ulicą Chełmińską w kierunku Wrzosów, potem malowniczymi zalesionymi toruńskimi duktami w kierunku UMK, by swe zakończenie znaleźć na Stadionie Miejskim.

 

Organizatorzy zapewniają, że trasa będzie odśnieżona, nie dajmy się więc zniechęcić pogodzie. Z przyjemnością zawiadamiany, że Trójka jest patronem medialnym imprezy.

 

 

 

 

 

A teraz jeszcze kilka przydatnych informacji dla biegaczy. W czasie zimy, zanim wybiegniemy na trening, trzeba pamiętać o kilku podstawowych sprawach. Po pierwsze rozgrzewka, po drugie trzy warstwy odzieży (mówiliśmy o tym w poprzedniej audycji), a poza tym – uważajmy na temperaturę. Zdaniem ekspertów, początkujący biegacze nie powinni trenować, gdy temperatura spada bardziej niż 15 stopni poniżej zera. Główną przyczyną jest nieprzygotowanie ich oskrzeli do takiego wysiłku i temperatury.

 

Na zakończenie ważna informacja dla wszystkich, którzy biegają z nami w  soboty. Do końca roku akcja jest wstrzymana ze względu na warunki pogodowe, ale już w 2011 – Wielka Reaktywacja! I to nie w czterech, a kilkunastu miastach.

 

Aby wysłuchać całej audycji "Przez łąki, przez pola, pędzi Mikołaj ..." wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

Audycji "Biegam, bo lubię" można słuchać na antenie Trójki w każdy czwartek o 17.20. Zapraszamy.

 

(asz)

Czytaj także

Biegnij święty Mikołaju, biegnij!

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2010 14:11
Włączenie biegania do codziennego treningu może się przydać nawet szachistom i … świętym Mikołajom!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs „Biegam, bo lubię” (2,9,16,23.XII)

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2010 12:36
Konkurs odbędzie się w dniach 2, 9, 16, 23 grudnia 2010 (czwartek) w trójkowej audycji „Biegam, bo lubię” nadawanej ok. godz. 17:20.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maraton w Fukuoce: zwycięstwo Marokańczyka, Draczyński 11.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2010 10:06
Marokańczyk Gharib Jaouad wygrał maraton w japońskiej Fukuoce. Zwycięzca uzyskał czas 2:08:24, wyprzedzając o blisko dwie minuty Rosjanina Dmitrija Safronowa i o dwie minuty - Japończyka Takayuki Matsumiyę.
rozwiń zwiń