Łemkowyna Ultra Trail, czyli bieg dla najwytrwalszych

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 17:16
– Aby wystartować w naszym koronnym dystansie, czyli na dystansie 150 km z Krynicy Zdrój do Komańczy należy mieć na swoim koncie minimum 6 punktów kwalifikacyjnych ITRA (…). Jest to trasa wymagająca, bieg odbywa się w październiku, zdarzały się przymrozki, bardzo często pada deszcz – opowiada Gabriela Gajdzińska, organizatorka biegu. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: sportpoin/Shutterstock

buty biegi bieganie obuwie sportowe Shutterstock 1200.jpg
Buty biegowe. Jakie są najnowsze trendy?

– Na trasie można zobaczyć, przydrożne kapliczki, łemkowskie chaty, stare sady, wysiedlone wioski i pustkę, która została po tych, których już nie ma,  za których zdecydował los. To są widoki, które zachwycają i wzruszają i sprawiają, że ten teren jest wyjątkowy na wiele sposobów – zaznacza rozmówczyni Krzysztofa Łoniewskiego. 


Posłuchaj
04:32 2021_09_09 17_16_39_PR3_Biegam_bo_lubie.mp3 Łemkowyna Ultra Trai, bieg dla najbardziej doświadczonych biegaczy "Biegam, bo lubię/Trójka)

 

– Łemkowyna Ultra Trail to impreza, która przyciąga biegaczy w Beskid Niski już ósmy rok. W obecnym odbędzie się wyjątkowo dwa razy. Edycja wiosenna, czyli efekt pandemii już za nami, ponieważ byliśmy przesunąć ubiegłoroczny październikowy bieg na maj, a przed nami piękna jesień do odkrycia, której zapraszamy wszystkich, którzy nie mieli okazji jeszcze zobaczyć i poczuć jak wygląda Beskid Niski jesienią – mówi, zachęcając do wzięcia udziału w imprezie Gabriela Gajdzińska.


biegacz maska 1200.jpg
Smog. Co powinni wiedzieć biegacze?

Błoto wciąga, a na trasie go zazwyczaj nie brakuje. – Bywały takie lata, że na trasie było go bardzo dużo. Ostatnia październikowa edycja w 2019 roku była dość łaskawa dla biegaczy, a jak będzie w tym roku, przekonamy się za kilka tygodni – mówiła Gabriela Gajdzińska.

Bieg odbędzie się 23 października 2021 roku, także na dystansach 100 km, 70 km, 48 km i 30 km, które są dostępne dla wszystkich.

Łemkowyna Ultra-Trail® 2018 - JOIN THE MUDNESS!/Łemkowyna Ultra Trail

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Gość:  Gabriela Gajdzińska (koordynator biura zawodów Łemkowyna Ultra Trail)
Data emisji: 09.09.2021
Godzina emisji: 17.16

gs

Czytaj także

Biegi w górach i w terenie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 17:30
– Te biegi to zupełnie inne doznanie. Pozwalają kontemplować przyrodę, podziwiać widoki i spotykać się z równie zakręconymi ludźmi, co my. Taki bieg to reset psychofizyczny i okazja do rozładowania napięcia – mówił w audycji "Biegam, bo lubię" Sławek Konopka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciekawy festiwal biegowy. Ultras Oliwski - Wokół Radości

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 17:28
"Ultras Oliwski – Wokół Radości" to wydarzenie dedykowane fanom biegania i rodzinom, które lubią aktywnie spędzać czas. Jak zapewniają organizatorzy, atrakcji nie zabraknie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawska "1 Mila" w czterech wariantach

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 17:30
Koniec wakacji oznacza zarazem wysyp ciekawych imprez biegowych. Warto wziąć w nich udział, dopóki jest odpowiednia pogoda. No i zanim kolejna fala pandemii, która właśnie nadchodzi, nie spowoduje, że odwołane zostaną wszystkie imprezy. A więc korzystajmy, dopóki możemy!
rozwiń zwiń